Saç Sorunları Saç Mezoterapisi ile Sorun Olmaktan Çıktı! - Son Dakika Samsunspor Haber

Saç Sorunları Saç Mezoterapisi ile Sorun Olmaktan Çıktı! - Son Dakika Samsunspor Haber

16 Eylül 2021 - 02:38

Saç Sorunları Saç Mezoterapisi ile Sorun Olmaktan Çıktı!

Saç Sorunları Saç Mezoterapisi ile Sorun Olmaktan Çıktı!
Son Güncelleme :

08 Nisan 2021 - 18:31

Saçınızla ilgili Negatiflikleri İstanbul Quartz Clinique’de Pozitif’e Çevirmeye ne Dersiniz?

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için yeni bir sorun değil. İnsanlar eski çağlardan beri kellik ve saç dökülmesiyle mücadele ediyorlar. Bazıları yaşlanmaya bağlı olarak köklerini kaybederken, diğerleri genlerine androjenik alopesi’e yenik düşerler ve başka bir grup, bazı tıbbi durumlar veya sağlıksız yaşam tarzı nedeniyle saçlarını kaybederler. Saç dökülmesinin ardındaki sebep ne olursa olsun, iyi haber şu ki bilim ve teknolojideki gelişmeler doğal saç restorasyonunu mümkün kılmıştır. Artık hem ameliyatla hem de ameliyatsız dökülen saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Saç için mezoterapi, her tür kalıcı ve kalıcı olmayan saç dökülmesini tedavi etmek için dünya çapında kullanılan, neredeyse non-invaziv bir saç dökülmesi tedavisidir. Özellikle kadınlarda erkek tipi saç dökülmesini geciktirmek ve durdurmak için dünya çapında yaygın olarak uygulanan saç ekimi cerrahisine oldukça etkili, cerrahi olmayan bir alternatiftir. Erkekler için de eşit derecede etkilidir.

 

Saç mezoterapisi nedir?

Sağlıklı, yoğun ve parlak saçlara ulaşmak için vücudumuzun ve cildimizin ihtiyacı olana benzer şekilde su ve besinler gerekir. Bio uyarıcı bir kokteyl içerikleri olan mezoterapi sayesinde, saç derisine mikro enjeksiyonlarla saçın büyümesi için gerekli vitaminleri sağlar.

Bu besin açısından zenginleştirilmiş çözelti çok sayıda amino asit, mineral “çinko, bakır, vitamin (biotin dahil), sıvı ve nemlendirici hyaluronik asitten oluşur ve hepsi saç ve saç derisi sağlığı için çok faydalıdır.

Mikro besinlerin bu büyük çeşitliliği mümkün kılar, doğru olası kafa derisinde eksiklikleri saç derisi kılcal kırılganlığı, ve saç kalınlığını artırmak için uygulanır.

Saç Mezoterapi Tedavisi nedir?

Mezoterapi tam olarak nedir merak ediyorsunuz? Yetişkin kök hücreleri uyarmak ve sağlıklı saç büyümesini tetiklemek için doğrudan cilde tıbbi bir kokteylin enjekte edilmesini içeren basit bir enjeksiyon prosedürüdür. Mezoterapi, epidermisin hemen altındaki cildin orta tabakası olan mezodermden türetilen Yunanca bir kelimedir. Derinin orta tabakasına, oradaki hasarlı dokuları hedef alan bir dizi yüzeysel enjeksiyon yapılır.

Saç için Mezoterapi – PRP Karşılaştırması

Hem PRP (trombositten zengin plazma) tedavisi hem de mezoterapi küçük enjeksiyonlarla yapılır. Temel fark, mezoterapi de bir kimyasal veya ilaç kullanmasıdır; PRP tedavisi ise aynı kişinin vücudundan alınan kanı kullanır. Dolayısıyle kan kalitesi bilinmediği için mezoterapi kadar emin olabileceğiniz bir sonuç beklemek hata olur.

Saç Mezoterapisi kimler için uygundur?

Herhangi bir tipte saç dökülmesinin ilk aşamalarından muzdarip bir kişidir. İstanbulda saç mezoterapisi, saç dökülmesi için araştırmadan önce bir bireyin bilmesi gereken önemli işaretlerden bazıları şunlardır:

  •  Tüm kafa derisinde genelleştirilmiş saç incelmesi
  •  Saç derisinde sorunlar ve düzensiz saç dökülmesi
  •  Saç çizgisinde kayda değer gerileme
  •  Erkek / Kadın Tipi saç dökülmesi ve kellik

Saç dökülmesi için Mezoterapi nasıl yapılır?

Hem erkekler hem de kadınlar için eşit derecede etkilidir. Herhangi bir yaş sınırlaması gerektirmez. Saç Mezoterapisi İstanbul’da, en fazla 20-25 dakika süren basit bir işlemdir. Doktorunuz önce durumunuzu inceler ve ardından kişisel ihtiyaçlarınıza göre ilaç, enzim, mineral ve vitamin kokteylini hazırlar. Tüm kafa derisine topikal anestezi uygulanarak uyuşturulur ve işlem neredeyse ağrısız hale getirilir. Karışım daha sonra mezoterapiye uygun çoklu enjektör kullanılarak bir dizi enjeksiyonla kafa derisi yüzeyine enjekte edilir. Çoğu hasta genellikle gerekli seans sayısı konusunda endişelenir. Çok seanslık bir tedavidir ve en iyi sonuç için 4-6 ay boyunca ortalama 5-6 seans gerekebilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Bakım:

Yukarıda belirtildiği gibi Mezoterapi, işlem öncesi veya sonrası özel bir bakım gerektirmeyen basit bir işlemdir. Ancak saç derinizi en az 12 saat yıkamaktan kaçınmanız istenebilir.

 

Saç Mezoterapi fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Saç Mezoterapsi İstanbul fiyatları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook  :@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.