2 Milyon TL konut kredisi! Akbank İlk Evim kampanyası taksit tablosu!

2 Milyon TL konut kredisi! Akbank İlk Evim kampanyası taksit tablosu!

Akbank İlk Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında müşterilere düşük faizli konut kredisi imkanı veriyor. 2 Milyon TL konut kredisinin taksiti kaç TL?

Konut kredisi çekmek isteyenler kredi maliyetlerine dair sorgulamalarını sürdürüyorlar. Şu anda bankacılık piyasasında özellikle konut kredisinde düşük faiz şeklinde bir uygulama neredeyse kalmadı.

Bankaların talep ettikleri maliyetler konut satın alacakları oldukça zorluyor. Bu maliyetler hesaplamalarını yaptıktan sonra ortaya çıkan kredi taksitlerini ödenebilir olarak görenler konut kredisi çekerek ev sahibi oluyorlar. Ancak ciddi bir faiz maliyeti ile konut kredileri kullandırılıyor.

İLK EVİM KONUT KREDİSİ KAMPANYASI!

Akbank'ın İlk Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında müşterilerin ev sahibi olmaları sağlanıyor. Konut finansmanını Akbank'tan alabilen müşteriler ev satın almak için eksik kalan tutarı bu şekilde karşılayabiliyorlar. Bu şekilde konut kredisi çekildiğinde belirli bir maliyet ile karşılaşılıyor ama Akbank'ın bu özel kampanyasının maliyet avantajı bulunuyor. Konut kredisi çekmek için bankalara başvuru yapıldığında karşılaşılan faiz maliyeti göz korkutucu olabiliyor. Konut kredisi aylık faiz oranlarının ortalaması yüzde 4'e oldukça yaklaştı.

Oysa Akbank müşterileri yüzde 2,80 oranında faiz ile konut kredisi çekip ev sahibi olabiliyorlar. Bu da çok ciddi bir faiz maliyeti avantajı sağlıyor. Akbank müşterileri daha az faiz ödemeyi göze alıp konut kredisi çekiyorlar. Konut kredisi kampanyası kapsamında Akbank müşterilere 120 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Bu imkanı değerlendirmek isteyenler kendilerini ev sahibi olmak için 10 yıllık taksite bağlıyorlar. Bu şekilde kira sorunundan kurtuldukları gibi 10 yıllık süre sonunda ev sahibi oluyorlar. Bu vade süresini Akbank'ta uzatmanın ise imkanı bulunmuyor. Bankalar BDDK talimatı gereği konut kredisinde en fazla 120 aya kadar vade yapabiliyorlar.

2 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ekran.jpg

Akbank'tan konut kredisi çekilmesi durumunda İlk Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında karşılaşılacak maliyetler belli oldu. Müşterilerin kredi maliyetleri aylık yüzde 2,80 oranında faiz ile hesaplanıyor.

120 ay vadeli 2 Milyon TL konut kredisi çekilmesi durumunda aylık kredi taksiti 58.114 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 6,9 Milyon TL'yi buluyor. Yıllık yüzde 39,8 oranında verilen bu konut kredisinin maliyeti mevduat faizleri ile karşılaştırılınca makul olarak değerlendirilebiliyor. Bu kredi için masraf ise 19.320 TL oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.