2000 sonrası SGK'sı olanlara erken emeklilik kapısı sonuna kadar açıldı

2000 sonrası SGK'sı olanlara erken emeklilik kapısı sonuna kadar açıldı

Türkiye'de emeklilik hayali kuran milyonlarca vatandaş için flaş açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Türkiye'de emeklilik hayali kuran milyonlarca vatandaş için flaş açıklamalar gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni emeklilik düzenlemesine dair de açıklamalar gelirken bu düzenlemeler ile beraber de 2000 sonrası SGK girişi olanların ilgilendiği açıklandı.

2000 sonrası SGK girişi olan kişiler içinde emeklilik fırsatı verilirken uzun süredir de beklenen haberler nihayet sonuca ulaştı. Milyonlarca insanın emeklilik hayalini gerçekleştirme şansı da yeni düzenleme ile ellerine geçecek iken bu düzenleme kapsamında da 3600 ve 5400 prim gün sayısına da sahip olan vatandaşa emeklilik hakkı verilecek.

2000 2002 2008 yıllarına ait SGK girişi olan vatandaşlardan hangilerini bu emeklilik süreci kapsayacak?

Ülke genelinde geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılan (EYT) milyonlarca vatandaşı beklerken müjdeleri de vererek yaş şartının aranmadığını belirtmişti. EYT düzenlemesi de gündeme gelir gelmez bu belirli prim şartlarını karşılamayan vatandaşlar için de emeklilik hayali yine suya düşerken bu konuya dair de yeni düzenlemeler tartışılıyor.

Bağ-Kur sigortalılarını da ilgilendiren bu konu ile ilgili gündemde birçok gelişme yer alırken bu grupta ki kişilerin de 5400 prim günü ödeyerek emeklilikleri değerlendiriliyor. Meclis'te ise bugün sayısı 4500 olarak tartışılırken söz konusu rakamlarında onaylanması durumuna göre de 900 günlük bir fark ortaya çıkarak binlerce vatandaş da emeklilik hakkını elde edecek.

Bağ-Kur sigortalıları ile ilgili konular belirsizlik korurken seçimden önce duyurulan ve kadınları da ilgilendiren bu düzenlemeler gündeme geldi. Ev hanımlarına dair de ödenen sigorta primlerinin üçte biri yeni düzenleme ile gündeme gelirken devlet tarafından karşılanacak.

Yeni emeklilik düzenlemesi, emeklilik hayalleri kuran milyonlarca vatandaş için umut verici bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum