300.000 TL ihtiyaç kredisi! İş Bankası ödenecek taksiti açıkladı!

300.000 TL ihtiyaç kredisi! İş Bankası ödenecek taksiti açıkladı!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için İş Bankası’ndan yeni maliyetler açıklandı. İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi faizi yüzde kaç oldu?

Türkiye’de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. İnsanlar ihtiyaç kredisi çekerek bu nakit sorunlarınsa çözüm bulabiliyorlar. Ancak bu kredilerin bir maliyetleri olduğu için bunların karşılanması gerekiyor. Bundan dolayı en küçük ayrıntıya kadar hesaplama yaptıktan sonra insanlar ihtiyaç kredisi çekiyorlar. Bundan dolayı da bankaların kredi faizleri sürekli mercek altında tutuluyor.

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

İş Bankası oldukça yüksek bir müşteri sayısına ulaşan bankalardan birisi olarak kredi kampanyalarında dönem dönem ekonomik koşullara göre değişiklik yapabiliyor. Bu çerçevede son olarak İş Bankası ihtiyaç kredisi faizini de değiştirdi. İş Bankası yeni bir faiz ile ihtiyaç kredisi vermeye başladı. İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi kampanyasının kuralları neler? İş Bankası ne kadarlık maliyetlerle müşterilere finansman desteği veriyor?

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi faizinin aylık yüzde 3,86 oranında olduğu açıklandı. Kısa bir süre öncesine kadar İş Bankası müşterileri aylık yüzde 3,71 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi çekebiliyordular. Ancak bu konuda bir değişikliğe gidildi ve kredi maliyetleri değişti. İş Bankası müşterileri limit düştükçe daha yüksek bir faiz ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak 300.000 TL tutarında ihtiyaç kredisinin maliyet hesaplaması aylık yüzde 3,86 oranında faiz ile yapılıyor.

İş Bankası ihtiyaç kredisi verirken BDDK talimatlarını eksiksiz bir şekilde uyguluyor. Tüm bankaların uygulamak zorunda olduğu bu talimat kredinin azami vade süresini etkiliyor. Bu kapsamda ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay vadeli olabiliyor. Ancak bunun belirli sınırlamaları uygulanıyor. 36 aya kadar vade imkanı sadece 50.000 TL’ye kadar olan krediler için geçerli oluyor. Müşteriler 50.000 TL ile 100.000 TL arasında bir tutarda ihtiyaç kredisi kullanırlar ise en fazla 24 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar. Bir diğer seçenek ise 12 aya kadar vade sınırlaması oluyor. O da 100.000 TL ve üzerindeki ihtiyaç kredilerinde etkili oluyor.

300.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

is-bankasi.jpg

İş Bankası müşterileri 12 ay vadeli 300.000 TL ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda bankaya vade süresince aylık 33.881 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 406 Bin TL olarak hesaplanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.