44 YIL SONRA YİNE OMUZ OMUZA…

44 YIL SONRA YİNE OMUZ OMUZA…

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz’ın düzenlediği ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un ev sahipliğini üstlendiği Gazi ve Gazi aileleriyle gerçekleşen buluşma programında 44 yıl sonra yeniden buluşan gaziler duygulu anlar yaşadı.

Ihlamur Cafe ve Restaurantta Gazi ve Gazi ailelerinin onuruna düzenlenen buluşmaya İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Çorum Muharip Gazileri Şube Başkanı Muharrem Gül, üyeleri Rauf Özkan, Kazım Bektaş, Veysel Koçak, Ahmet Yağlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, EMŞAD Samsun Başkanı Bilal Erim, Gaziler ve gazi yakınları katıldı. Çorum’dan gelen gazi ve yakınlarının Samsunlu gaziler ile 44 yıl sonra bir araya geldiği buluşma katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

 BAŞKAN TOK “BU ANLAMLI BULUŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN ŞEREF DUYDUM”

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları gazilerimiz ve değerli aileleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “Destansı tarihimizin yaşayan abideleri olan kahraman gazilerimizi ve değerli ailelerini Ihlamur Cafe ve Restaurantta ağırlayarak ev sahipliği yapmaktan şeref duydum. Çünkü onlar bu vatan için gözlerini bile kırpmadan savaşmışlardır. Şehitlik mertebesine ulaşamamışlar ama şehitlik kadar onurlu olan gazilikle ödüllendirilmiştir. Gazilik vatan için canını seve seve vermeye hazır olduğunun bir göstergesidir dolayısıyla sizler bu toplumun en cesur insanlarısınız.  Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz için ne yapılsa azdır. Omuz omuza cepheye koşmuş ve savaşmış kahraman gazilerimizi 44 yıl sonra yine omuz omuza ve birlik içerisinde görmek çok büyük bir anlam taşıyor. Bizlere bu ülkeyi kanıyla, canıyla yurt edinen tüm şehitlerimize ve ahirete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

ATLAMAZ “GAZİLRİMİZ VE AİLELERİ EN KIYMETLİ EMANETLERİMİZDEİR”

Tüm şehitlere ve vefat etmiş gazilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen, ülkenin birlik ve berberliği uğruna görevlerini ifa ederken kahramanca gazi ve şehit olan, geride bıraktığı anne-babaları ve yakınlarının bu milletin en kıymetli emaneti olduğunu söyleyen Kaymakam Atlamaz; “Öncelikle tüm şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve misafirlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu vesileyle de tüm şehit ve Gazilerimizi tekrar anıyorum, ruhları şad olsun. Şehitlerimiz bizlerin en şereflileridir. Allah sizlere, yakınlarına sabırlar versin. Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz yüce devletimizin ve necip milletimizin birer emanetidir. Ömürleri var oldukça Türkiye Cumhuriyeti siz değerli şehit yakınlarının yanında olacaktır. Milletimizde var olan bu muazzam ve sarsılmaz irade var oldukça şehitlerimizin ve Gazilerimizin verdiği o büyük mücadele daha da anlam kazanacaktır.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.