553.000 TL'ye sıfır SUV! Hyundai Bayon bu fiyata kaçmaz!

553.000 TL'ye sıfır SUV! Hyundai Bayon bu fiyata kaçmaz!

Sıfır kilometre otomobil satın alırken ÖTV muafiyet hakkı olanlar için yeni araç fiyatları belli oldu. Hyundai Bayon için ÖTV muafiyetli fiyat açıklandı.

Türkiye’de sıfır kilometre otomobil satın almanın maliyeti oldukça yükseldi. Son dönemlerde araç fiyatlarına zamlar gelirken Mart ayının başında yeni bir zam furyası daha başlayacak. Bu zam fırtınasına yakalanmak istemeyenler ise hemen sıfır kilometre araçlarını almak istiyorlar. Ucuz otomobillere yönelik büyük bir talep yönelirken çok düşük maliyetlerle araç sahibi olmanın bir imkanı bulunuyor. ÖTV muafiyeti hakkı olanlar sıfır kilometre otomobil alırken akıllara dahi gelmeyecek uygun fiyatlarla karşılaşıyorlar.

ÖTV MUAFİYETİ NASIL KULLANILIR?

Otomobil satın alırken ÖTV muafiyeti meselesi en çok araştırılan konu olmaya devam ediyor. Devlet tarafından vatandaşlara böyle bir imkan verildiği doğru ama bu imkandan herkes faydalanamıyor. Sağlanan ÖTV muafiyetinin bir temel dayanağı bulunuyor. Bu imkan yalnızca engelli vatandaşlara veriliyor. Onlardan da yüzde 90 ve üzerinde engelli olunduğuna dair rapor isteniyor. Burada amaç dezavantajlı vatandaş grubunda yer alan bu insanların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaları için imkan sağlamak oluyor. Bundan dolayı devlet bu kişilerin araba almaları halinde ÖTV ödemelerine muafiyet hakkı veriyor.

ÖTV muafiyet hakkı olan bir kişi araç satın alırken herhangi bir şekilde ÖTV ödemesi yapmıyorlar. Bu kişiler ÖTV’den muaf oldukları için araç fiyatları da yüzde 40 ile 45 aralığında ucuzluyor. Böylece otomobil satın alırken sağlanan bu imkanı bu hakka sahip olanlar kaçırmak istemiyorlar. Buna dair araştırmaların yoğunluğu da bundan kaynaklanıyor.

ÖTV MUAFİYETLİ HYUNDAİ BAYON!

Türkiye’de fiyatı uygun olan SUV model araç denildiğinde akla gelen otomobillerden olan Hyundai Bayon için ÖTV muafiyetli fiyat açıklandı. Bu kapsamda Hyundai Bayon’un en alt donanımı 995.000 TL’ye satılıyor. ÖTV muafiyeti devreye girdiğinde bu otomobilin fiyatı 553.000 TL’ye düşüyor. Bu ödeme yapılırken kredi desteği kullanmak da mümkün oluyor. Böyle bir fiyat avantajı ile insanlar sıfır kilometre SUV sahibi oluyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.