6 milyon Ankaralıya ZAM şoku! Dev toplu ulaşım zammı tam 26 TL öğrenci 15 TL oluyor işte tarihi

6 milyon Ankaralıya ZAM şoku! Dev toplu ulaşım zammı tam 26 TL öğrenci 15 TL oluyor işte tarihi

Ankaralar ekmeğe zam haberi ile sarsılırken yeni zam haberi daha son dakika açıklandı. Ankara dolmuş ücretleri 2024 için Mayıs zammı tarihi verildi. İşte yeni indi bindi ve yakın uzak mesafe dolmuş fiyatları...

6 milyon Ankaralıya ZAM şoku! Ankara dolmuş ücretleri 2024 tam 26 TL öğrenci 15 TL oluyor işte tarihi - Ankara'da hafta başı ekmeğe zam açıklanmış, zamlı ekmek fiyatları 8 liradan 2 liralık artışla 10 liraya yükseltilmişti.

Ekmeğe gelen zammın şokunu atlatamadan Ankaralılara yeni zam haberi son dakika açıklandı. Ankada'da dolmuş ücretlerine son dakika yeni zam açıklandı. Ankara'da dolmuş fiyatlarına yüzde 70 oranında zam talep edildi. Zamlı fiyat tarifesinin Mayıs ayı sonunda ya da Haziran ayı başı itibari ile geçerli olacağı ifade edildi.

ANKARA DOLMUŞ ÜCRETLERİ 2024! TAM VE ÖĞRENCİ DOLMUŞ FİYATLARI YAKIN VE UZAK MESAFE ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL OLDU, OLACAK?

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Murat Yılmazer 6 milyon Ankaralıya kötü haberi verdi. Yılmazer, akaryakıt, yedek parça, sanayi masrafları, kasko, sigorta, bağkur primleri gibi artan maliyetlere işaret ederek, "Büyükşehir Belediyesi'ne zam talebimizi ilettik. Kendileri de bu konuyla ilgili çalışıyorlar. Zam talebimiz yüzde 70 oranında. Tam biniş için 25-26 lira, öğrenci için 15 lira zam talebinde bulunduk" dedi. Zam taleplerinin henüz sonuçlanmadığını söyleyen Yılmazer, "Bizler şu an maliyetine taşımacılık yapıyoruz. Ankara'da tam biniş ücreti 17 lira, öğrenci biniş ücreti 10 lira. Burada kurtarır bir rakam kalmadı" diye konıuştu.

ankara-dolmus.jpg

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Murat Yılmazer, zam taleplerini Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) ilettiklerini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi'ne zam talebimizi ilettik. Kendileri de bu konuyla ilgili çalışıyorlar. Zam talebimiz yüzde 70 oranında. Tam biniş için 25-26 lira, öğrenci için 15 lira zam talebinde bulunduk. Henüz nihai bir sonuç yok. Görüşme olmadı" dedi.

Kendilerinin resmi olarak zam talebinde bulunduklarını belirten Yılmazer konu hakkında alınan resmi bir karar olmadığının altını çizdi. Artık zararına çalıştıklarını iddia eden Yılmazer akaryakıt fiyatları, araç yedek parçaları ve tamirat giderleri, çalışan giderlerindeki artışın zammı zorunlu kıldığını söyledi. Zamlı fiyatların kabul edilip edilmeyeceği ya da Mayıs ayı sonu ve Haziran ayı başı itibari ile yeni fiyatların ne kadar olacağı Ankaralılar tarafından yakından takip edilecek...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.