65 yaş üstü vatandaşlara gelir desteği! Aylık 2600 TL nakit ödeme sağlanacak hemen bilgilerinizi girin

65 yaş üstü vatandaşlara gelir desteği! Aylık 2600 TL nakit ödeme sağlanacak hemen bilgilerinizi girin

Aile Bakanlığı tarafından yapılan 65 yaş üstü için yapılan ödemeler devam ediyor. Başvuru şartları nelerdir?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardım programları sayesinde vatandaşlar bir kısım ihtiyaçlarını bu para üzerinden karşılayabiliyor. Nakit olarak yapılan yardımlar kişilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulunmakta. Sosyal yardım programları kişilerin yaşı, maddi durumu ve özel durumlarına göre ayarlanmaktadır.

Sosyal yardım programlarından birinden yararlanabilmek için doğru başvurunun yapılması gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yaşlı aylıkları sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar için gelir kapısı olmaya devam ediyor. Haziran ayında yapılacak ödemelerle birlikte destek ödemeleri son bulacak. Son bulacak olan ödemeler sonrasında yeni başvurular için kayıtlar alınmaya başlayacak. Başvurular için hangi şartlar isteniyor?

Başvuru Şartları Neler?

  • 65 yaş üstü olmak,
  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Sosyal güvencesi olmamak ve bunu valilik ve kaymakamlık aracılığıyla kanıtlamak,
  • Nafaka almıyor olmak,
  • Sosyal Hizmetler Kanunu'na göre harçlık almıyor olmak,
  • Sağlık sigortasına sahip olmamak,
  • Hane halkı net gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması.

Nereden Başvuru Yapılabilir?

Aylık başvuruları kişinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada kaymakamlıklara dilekçe usulüyle yapılabilmektedir. Aynı zamanda başvurular e-devlet üzerinden de yapılabilmekte.

ss-2023-05-26t184024-614.jpg

Sadece bilgilerinizi girerek yapabileceğiniz başvurular sonrasında kurum tarafından daha detaylı bilgi alınabilmek için aranabilirsiniz. Alınan bilgi sonrasında en geç bir ay içerisinde başvurularınız sonuçlandırılır. Başvuru sonuçlarınız için de e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda aylık ödemeler PTT hesabınız üzerinden sizlere verilmektedir.

65 yaş aylığı emekli olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara sene içinde 4 defa olarak ödenmekte. Üç aylık maaş şeklinde ödenen bu destek ödemeleri mart, haziran, eylül ve aralık aylarında hesaplara yatırılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.