AĞAÇLARA 'KIŞ' BAKIMI

AĞAÇLARA 'KIŞ' BAKIMI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri kentin ‘yeşil’ kimliğini öne çıkarmak amacıyla park, bahçe, meydan ve refüjlerde düzenleme çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarındaki...

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri kentin ‘yeşil’ kimliğini öne çıkarmak amacıyla park, bahçe, meydan ve refüjlerde düzenleme çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarındaki ağaçlara da kış bakımı yapıyor.

Şehrin dört bir tarafını ağaçlarla bezeyerek daha yeşil bir Samsun için çalışan Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kurumuş ve tehlike oluşturan ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı.

Budama için en uygun zamanın ağaçların dinlenme dönemi olan kış mevsimi olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, trafiği tehlikeye düşüren ağaçların budama çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü ifade etti.

Atakent Kavşağı ve Vatan Caddesi Kavşağı'nda başlayan budama çalışmaları ile bir yandan trafik ışık ve tabelaların görüş mesafesini daraltan, kaldırımlarda yayaların hareketlerini kısıtlayarak rahat yürümelerine engel olan ve kozalakları düşen ağaçların budama işlemi yapılırken bir yandan da kurumuş, hastalıklı veya devrilme tehlikesi olan ağaçlar kontrollü şekilde kaldırılıyor.

BUDANAN DALLAR YENİDEN DOĞAYA KAZANDIRILIYOR

‘Sıfır Atık Projesi’ne öncülük eden kurumların başında gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi, budama esnasında ortaya çıkan dal ve artıkları, organik atık olarak değerlendiriyor.

Toprağa gömülen artıklardan organik materyaller elde edilirken, bu şekilde zenginleşen toprak ise seracılıkta ve fidan yetiştiriciliğinde kullanılıyor.

SAMSUN'UN YEŞİL DOKUSU YAZ KIŞ KORUNUYOR

Samsun'un kış aylarında da rengarenk olduğuna dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ekiplerimiz park, bahçe, yeşil alan ve refüjlerde kışlık bakım çalışmalarına devam ediyorlar.

Özellikle kuruyan ağaç dallarını budayan ve yeni fidan dikimi yapan ekipler, kaldırım ve sokakları da süpürerek genel temizlik yapıyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.