Akülü araçlar sahipleriyle buluştu

 Akülü araçlar sahipleriyle buluştu

Canik Belediyesi ile Hollanda’da yaşayan gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun, Dünya Engelliler Haftası'nda engelli vatandaşları sevindirdi. Hollanda'dan getirilen 76 adet akülü engelli aracı, düzenlenen törenle sahipleriyle buluştu.

Canik Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun'un koordinatörlüğünde bu yıl üçüncüsü gerçekleşen proje kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da engelli vatandaşlar sevindi. Hollanda’da hayırsever vatandaşların katkılarıyla alınan 76 adet akülü engelli aracı, Canik Belediyesi'nde düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara teslim edildi.

CANİK ZABITASI’NDAN KATKI

Samsun’un farklı ilçelerinden engelli insanların buluştuğu törende, engelli vatandaşlar akülü araçlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Canik Belediyesi zabıta ekiplerinin organizasyona katkı sağladığı törende konuşan Başkan Genç, engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu tür sosyal projelere her zaman destek verdiklerini ve katkı sağladıklarını söyledi.

'ENGELLERİ KALDIRIYORUZ'

Engelsiz bir şehir oluşturmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Genç, "Bize göre insanlar değil, şehirler engellidir. Bu anlayışla engelli insanlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve onların hayatlarını daha da kolaylaştırmak istiyoruz. Bu yönde yaptığımız tüm binalarımızı engelli vatandaşlarımızın istifade edeceği şekilde dizayn ediyoruz. Başta hizmet binamız olmak üzere bütün kültür, eğitim, spor tesislerimizden engelli kardeşlerimiz yararlanabilmektedir. Bunun yanında Engelli Koordinasyon Birimi kurduk ve Engelsiz Kafe Park yaptık" dedi.

'HOLLANDA-CANİK KÖPRÜSÜ'

Geçen yıl başlayan Hollanda ve Canik arasındaki köprünün bu yıl da artarak devam ettiğine işaret eden Başkan Genç, "Hollanda’da yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun'un çabası ve bizim katkımızla geçen yıl 17 akülü engelli aracı dağıtmıştık. Bu yıl tam 76 engelli kardeşimiz inşallah hayatlarını daha kolay idame ettirecekler. Bu manada ben bu projeye katkı sağlayan tüm hayırsever gurbetçilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da bu tür organizasyonlara desteğimiz sürecektir" diye konuştu.

AKÜLÜ ARAÇLAR TESLİM EDİLDİ

Proje Koordinatörleri Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun da, Hollanda’dan Türkiye’ye köprü kurarak anlamlı bir projeye imza attıkları için mutlu olduklarını söyledi. Öztürk ve Olgun, projenin bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini belirterek, kendilerine destek veren Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Genç, Hollanda'da yaşayan hayırsever Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun'un girişimiyle toplanan ve Canik Belediyesi tarafından Samsun'a getirilen 76 adet akülü aracı, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara teslim etti.

En ANLAMLI ETKİNLİK

Dünya Engelliler Haftası'nda akülü araçlarına kavuşan engelli vatandaşların mutluluğu ise görülmeye değerdi. Araçlarına kavuşan engelli vatandaşlar, Canik Belediyesi’ne ve hayırsever gurbetçi vatandaşlara teşekkür etti. Törene katılan Vali Yardımcısı Üçüncü ile diğer Emniyet Müdürü Yavuz ve diğer kurum amirleri, Dünya Engelliler Haftası’nda yapılan en anlamlı etkinlik olduğuna dikkat çekerek, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve hayırseverleri tebrik etti.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Akülü araç dağıtım törenine Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, TSE İl Müdürü Erol Kargı, Kızılay İl Başkanı Dr. Habib Demirel, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Başkan Yardımcısı Alican Usta, MÜSİAD Şube Başkanı Haluk Tan, Proje Koordinatörleri Murat Öztürk ile Aydoğan Olgun, Zabıta Müdürü Erol Balcı, Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.