Akülü araçlar sahipleriyle buluşuyor

Akülü araçlar sahipleriyle buluşuyor

Canik Belediyesi ile Hollanda'da yaşayan gurbetçi hayırseverler Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun işbirliğiyle hayırsever vatandaşlardan sağlanarak Samsun'a getirilen 76 adet akülü araç, Dünya Engelliler Haftası'nda sahipleriyle buluşuyor.

Canik Belediyesi ile işbirliği yaparak geçtiğimiz yıl gönderdikleri akülü engelli araçlarıyla Dünya Engelliler Günü'nde 17 engelli vatandaşı sevindiren Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun’un Samsun'a ulaştırdığı 76 adet araç sahipleriyle buluşuyor. Canik Belediyesi'nde Salı (yarın) günü saat 14.00'da düzenlenecek törenle araçlar engelli vatandaşlara dağıtılacak.

 ARAÇLAR DAĞITIMA HAZIR

Dünya Engelliler Haftası'nda anlamlı bir organizasyona imza atan Proje Koordinatörleri hayırsever gurbetçi vatandaşlar Murat Öztürk ile Aydoğan Olgun, Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Balcı ile birlikte dağıtım öncesi araçları kontrol etti. Dağıtıma hazır şekilde bekleyen akülü engelli araçlarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşların destekleriyle sağladıklarını belirten Öztürk, Canik Belediyesi'nin akülü araçların Samsun'a ulaşmasında bu yıl da desteğini esirgemediğini söyledi.

SOSYAL SORUMLULUK

Hollanda’dan Türkiye’ye köprü kurarak anlamlı bir projeye imza attıkları için mutlu olduklarını belirten Proje Koordinatörleri Öztürk ve Olgun, "Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz projemizi bu yıl da devam ettirdik. Hollanda'da yaşayan hayırsever gurbetçi kardeşlerimizin bu projenin başarıya ulaşmasında çok önemli katkısı var. Ayrıca geçen yıl bizden katkılarını esirgemeyen Canik Belediye Başkanımız Osman Genç, bu yıl da projenin ortağı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Tüm halkımızı Salı günü saat 14.00’da Canik Belediyesi’nde gerçekleşecek dağıtım törenine ve bu anlamlı buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.