ALIŞVERİŞ ÇEKİNİ BAĞIŞLADILAR

ALIŞVERİŞ ÇEKİNİ BAĞIŞLADILAR

“Getir Atığını, Al Harçlığını” uygulamasında 3. dönem için 50 asil ve 10 yedek talihlinin noter huzurunda belirlendiği çekilişte kazanan 5 talihli 500 TL’lik alışveriş çekini deprem bölgesine yardım için hediye etti.İlkadım...

“Getir Atığını, Al Harçlığını” uygulamasında 3. dönem için 50 asil ve 10 yedek talihlinin noter huzurunda belirlendiği çekilişte kazanan 5 talihli 500 TL’lik alışveriş çekini deprem bölgesine yardım için hediye etti.

İlkadım Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafında projelendirilen ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın talimatlarıyla hayata geçen “Getir Atığını, Al Harçlığını uygulamasına ilgi her geçen ay artıyor.

10 bin 350 biletin yer aldığı kutudan ilk şanslı 10 bileti İlkadım Belediyesi Başkanı Yardımcısı Şerif Mırık belirledi.

Geri kalan 40 asil 10 yedek bileti ise 8. Noter adına katip Cahit Cengiz Gülsevin çekti. Programda ayrıca 2.Dönem kazanan talihlere hediye çekleri teslim edildi. Çekilişe katılan katılımcılar belirlenen tüm numaraları ellerindeki kalem kağıt ile kayıt altına aldı.

“Samsun deprem bölgesi için yüreğini ortaya koydu”

Programda bir konuşma yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Yardımcısı Şerif Mırık,”Öncelikle 10 ilde kendini hissettiren deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.Enkaz altında yaşam savaşı verenlerin ise sağ salim kurtulmasını için dua ediyorum. Bu felakette Samsun halkı yüreğini ortaya koydu.

Deprem bölgesine 402 tır,1500 çadır,16 Ambulans,3 Seyyar Aş evi deprem bölgesine ulaştırdı. Bundan sonraki süreçte deprem bölgesinde şehrimize gelen depremzede ailelerimiz sıcak yuva hazırlamak bizim öncelikli görevimiz olacaktır” dedi.

“Çok ciddi çevre sorunu ile karşı karşıyayız”

Tüm dünyada olduğu gibi yaşadığımız şehirler de, son yıllarda ciddi çevre kirliliği sorunuyla karşı karşıya kaldığına dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bu konularla ilgili vatandaşların bilinçlendirilmesi, çevre kirliğinin önlenmesi için altyapının oluşturulması ve çevre kirliliği ile mücadele etmek, yine biz belediyelere kalıyor. Bizler de bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Henüz yeni kurulmuş olsa da, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüzün, deneyimli personeli ile başarılı işlere imza atacağına inanıyorum. Bu vesileyle Getir Atığını Al Harçlığını uygulamasına katılan ve katılmaya devam eden tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.