ALT YAPISI GÜÇLÜ ŞEHİR

ALT YAPISI GÜÇLÜ ŞEHİR

Samsun’da düzenlenen ‘İkiztepe Sağlık Zirvesi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin her konuda olduğu gibi sağlık altyapısıyla da önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, "Bu şehir sağlık yatırımları...

Samsun’da düzenlenen ‘İkiztepe Sağlık Zirvesi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin her konuda olduğu gibi sağlık altyapısıyla da önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, "Bu şehir sağlık yatırımları ve sağlık altyapısı ile güçlü bir şehir" dedi.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesince düzenlenen ‘İkiztepe Sağlık Zirvesi’nde, sağlık sektörü bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof.Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON Samsun Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye'deki sağlık sektörü temsilcileri ile farklı ülkelerden sağlık firmaları katıldı.

SAĞLIKTA TÜRKİYE REFORM YAPTI

Programda sağlık konusunda Türkiye'nin reform gerçekleştirmiş bir ülke olduğuna dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Herkesin istediği yerde istediği doktorda sağlık hizmeti alabilen bir ülkeyiz. Şu anda Türkiye sağlık hizmeti ve turizmi noktasında müthiş bir gelişim içerisinde. Samsun da her alanda gelişmeye müsait bir şehir. Biz hem geçmişten gelen problemleri çözmede hem bugünkü hizmet ihtiyaçlarını karşılamada hem de gelecek vizyonunu yakalamada tüm sektörlere mükemmel bir altyapı sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı etkin, bilinçli ve stratejik olarak yürütüyoruz. Tüm çalışmalarımızda bilgiyi ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanıyoruz. Geçmişten gelen problemleri bir bir çözerek emin adımlarla geleceğe yürüyoruz" dedi.

SAMSUN SAĞLIK ALTYAPISI İLE GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Samsun'un her konuda olduğu gibi sağlık altyapısı ile önemli bir merkez olduğunu da belirten Başkan Mustafa Demir, "Bu şehir sağlık yatırımları ve sağlık altyapısı ile güçlü bir şehir. OMÜ Tıp Fakültesi Türkiye'nin en etkin ve köklü fakültesi. Şehir Hastanemizin inşaatı devam ediyor” diyerek şunları söyledi: "Önümüzdeki yıla inşallah yetişiyor. Ama bunun yanında Araştırma Hastanesi, Devlet Hastanesi var. İlçelerimizdeki devlet hastanelerini tamamladık. Atakum'daki ve Tekkeköy'deki devam ediyor. Eski Mehmet Aydın Hastanesi'nin olduğu yerde yine bir yatırım gündemimizde. Özel sektör yatırımlarında da çok iyi durumdayız. Şu anda müjde olarak bunu da söyleyeyim. Özel sektör bir hastane yatırımının arifesinde. Sanıyorum Türkiye'deki en iyi yatırımlarından birini Samsun'a yapacak. Samsun sağlık turizmi noktasında bölgenin merkezi olarak geleceğe emin adımlarla yürüyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.