Araç sahipleri aman dikkat! Hemen kontrol edin yaptırmayan 9 bin 867 lira para cezası ödeyecek

Araç sahipleri aman dikkat! Hemen kontrol edin yaptırmayan 9 bin 867 lira para cezası ödeyecek

Milyonlarca araç sahibine son dakika uyarısı yapıldı. Hemen kontrol edin yaptırmayan 9 bin 867 lira para cezası ödeyecek...

Araç sahipleri aman dikkat! Hemen kontrol edin yaptırmayan 9 bin 867 lira para cezası ödeyecek - Milyonlarca araç sahibine son dakika uyarısı yapıldı. Tüm araç sahiplerine yönelik olarak yapılan uyarıda 9 bin 867 TL para cezası kesilebileceği ifade edildi.

TÜVTÜRK EGZOZ MUAYENESİ GECİKME ÜCRETİ CEZASI NE KADAR, KAÇ TL?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "11.03.2017 tarihli ve 30004 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği kapsamında madde 6’da yer alan;

“a) Hususi ve resmi otomobiller ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir,

b) Diğer motorlu taşıtlar ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir, periyodik egzoz gazı emisyon ölçümüne tabi tutulur.

c) İlk defa egzoz gazı emisyon ölçümü yapılacak taşıtların ölçüm tarihinin belirlenmesinde araç tescil kayıtlarında yer alan ilk muayene geçerlilik süresi esas alınır.”

Hükümlerinde belirtilen periyotlarda egzoz gazı emisyon ölçümlerini yaptırmaları gerekmektedir. ASELSAN ile birlikte geliştirilen Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) sistemi ile; araçların plakasını EGEDES cihazı ile okunmakta, plaka sorgulaması yapılarak aracın geçerli bir egzoz emisyon ölçümünün olup olmadığı araç görüntüsü ile birlikte kaydedilmekte ve raporlanmaktadır." denilerek egzoz emisyon ölçümü yaptırmama cezası 2024 yılı için 9 bin 867 TL para cezası kesilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.