“Aşure paylaşmaktır, birlik ve beraberliktir”

“Aşure paylaşmaktır, birlik ve beraberliktir”

Muharrem Ayının onuncu günü nedeniyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerine aşure ikram eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Aşure paylaşmaktır, birlik ve beraberliktir” dedi.

Atakum Belediyesi tarafından Aşure Günü nedeniyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşam Merkezinde kurulan stantlarda öğrencilere aşure ikram edildi. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Öğretim Görevlilerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinliğe yoğun ilgi gösteren öğrenciler Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yla uzun süre sohbet etti. Gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Taşçı, Aşure gününü maneviyatını öğrencilerle birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

AŞURELER BAŞKAN TAŞÇI’DAN

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşam Merkezinde kurulan stantlarda öğrencilere aşure ikram eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu günü olan bu önemli günü halkımızla bir arada yaşamak, yaşatmak istiyoruz. Muharrem ayının gelişiyle birlikte, aşure dağıtımı geleneğini sürdürmek için ilçede yaşayan binlerce kişiye aşure ikram ettik. Bugün de Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi kardeşlerimizle bir araya geldik. Aşurenin maneviyatını OMÜ’lü öğrencilerimizle birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duydum. Üniversite öğrencisi kardeşlerimi, bize ailelerinin emaneti olarak görüyor ve her zaman yanlarında olmaya özen gösteriyorum. Onlar da gerek bizzat benimle gerekse Atakum Belediyesi Gençlik Masası aracılığı aracılığıyla her zaman bizimle fikir talep ve önerilerini paylaşıyorlar. Atakum Belediyesi olarak gençlerimizn yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AŞURE, KÜLTÜRÜMÜZÜN SEMBOLÜ

Atakum Belediyesi olarak ilçenin birçok noktasına kurdukları stantlarda Atakumlu vatandaşlara aşure ikram ettiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Aşure, bizim kültürümüzün güzel bir sembolü ve en tatlı ortak değerdir. Bu değeri yaşatmak, aynı tatlarda buluşmak bizim için önemli. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak, ilçemizin birçok noktasında kurduğumuz stantlarda vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Bu vesileyle, Muharrem ayının İslam âlemine, ülkemize, tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.