Atakum’da anlamlı buluşma Kadınlardan Zeytin Dalı'na destek

Atakum’da anlamlı buluşma Kadınlardan Zeytin Dalı'na destek

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Zeytin Dalı’ temalı Dünya Kadınlar Günü Buluşmasında konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Afrin’de görev yapan kahraman askerlerimizin fedakar anneleri, eşleri ve aileleri başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü şimdiden kutluyor, Şehitlerimizin kıymetli annelerinin ellerinden öpüyorum” dedi.

Atakum Belediyesi ve Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezinin organize ettiği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Günü Buluşmasında katılımcılara zeytin dalı broşu hediye edildi. Programa Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Atakum İlçe Müftüsü İsmail Keskin, Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdür Yardımcısı Sultan Bulut, kadınlara yönelik hizmetler veren STK’ların temsilcileri, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ile eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Kadınların dinimizde de sosyal hayatımızda da önemli bir yere sahip olduklarını ifade eden Atakum Belediye başkanı İshak Taşçı, “Bugün burada farklı görüş ve çevrelerden kadın hemşerilerimizle bir araya geldiğimiz Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu etkinliğimize katılım sağlayan değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı operasyonunda görev yapan kahraman askerlerimizin fedakar anneleri, eşleri ve aileleri başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü şimdiden kutluyor, Şehitlerimizin kıymetli annelerinin ellerinden öpüyorum. Kadınlar Günü öncesinde düzenlediğimiz bu programla, kadına şiddet konusunu bir kez daha gündeme taşıyarak, önemli bir farkındalık programı gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Temennimiz, hem dinimizde hem de sosyal hayatımızda önemli bir yere sahip olan kadınların, şiddet olaylarına maruz kalmaması. Atakum Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik projelere her zaman öncelik tanıyoruz ve pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu anlamda ekonomik özgürlüklerini kazanmaları ve aile bütçesine katkı sağlamaları noktasında meslek edindirme kursları düzenliyor, kadınlarımıza yönelik eğitim programları, seminerler gerçekleştiriyoruz. Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezimizde ise şiddet gören kadınlarımıza psikolojik destek gibi daha birçok projemizle onların yanlarında oluyoruz” diye konuştu.

Türk tarihinde kadınların her zaman fedakarlıkları ve vatan sevgisiyle ön planda olduğunu kaydeden Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, “Şanlı tarihimize baktığımızda Türk Kadını daima önemli görevler üstlenmiş. Bu vatan, bu bayrak ve bu toprak için mücadele veren Nene Hatun’lar, Erzurumlu Kara Fatma’lar, Şerife Bacılar ve daha niceleri 15 Temmuz’da Zeynep Sağır, Demet Sezen, Cennet Yiğit’e dönüşmüştür. Onlar, Nene Hatunlardan aldıkları sancağı yere düşürmemiş ve Nene Hatunlara dönüşmüştür 15 Temmuz’da. Hepsini rahmetle anıyoruz. Türk Kadını, taaşıdığı ruhla birlikte kahramandır. Gerektiğinde kendisi, gerektiğinde bu vatan için bayrak aşkıyla yetiştirdiği evladı ile sahnededir. Şanlı tarihimizde kahraman kadınlarımız Şehit de olmuştur, Şehit anası da olmuştur. Böyle bir milletin bir ferdi olduğum için gurur duyuyorum” şeklinde konuştu. Okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde, Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan güvenlik güçleri için ve vatan müdafaasında bugüne kadar verdiğimiz şehitler ile Gaziler için dua edilirken, programın sonunda, tüm katılımcılara Zeytin Dalı Operasyonunu temsil eden zeytin dalı broşları hediye edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.