Atakum’da hasta kabulü başladı

Atakum’da hasta kabulü başladı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleriyle ilçeye kazandırılan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, hasta kabulüne başladı. Başkan Taşçı, “Son teknoloji cihazlarla donatılan toplamda 35 poliklinik, Atakumlulara hizmet verecek” dedi.

Atakum Belediyesi tarafından 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edilen ve yapılan düzenlemelerle sağlık kompleksine dönüştürülen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasında hasta kabulüne başlandı. Polikliniklerin son teknoloji cihazlarla donatıldığına dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Vatandaşlarımız artık devletimizin sağlık hizmetlerinden kendi ilçesinde yararlanıyor” diye konuştu.

SON TEKNOLOJİ CİHAZLARLA DONATILDI

Verdikleri bir sözü daha tutmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Karadeniz Bölgesinin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi. Atakum gibi büyük ve nüfusu çok hızlı bir şekilde artan bir ilçede devletin sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek bir sağlık tesisinin olmayışı büyük bir eksiklikti. Bu anlamda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren birçok girişimde bulunarak belediyemize ait olan 15 milyon TL değerindeki binayı, 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. İdari ve siyasi desteklerle, Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’ın da değerli katkılarıyla hızlı bir şekilde tamamlanan düzenlemelerle Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, son teknoloji cihazlarla donatılarak modern bir sağlık kompleksine dönüştürüldü. 15 Ocak Pazartesi günü vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayan hastanemiz Atakum’a hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

35 POLİKLİNİK HİZMET EDECEK

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasında ilk etapta13 polikliniğin hasta kabul edeceğini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu sayının kısa bir süre içerisinde 35 olacağını belirterek, “Hasta kabulüne başlayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası şimdilik, Kardiyoloji Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Genel Cerrahi Polikliniği, Beyin Cerrahi Polikliniği, Çocuk Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, KBB Polikliniği, Üroloji Polikliniği, Göz Polikliniği, Cildiye (Dermatoloji) Polikliniği, Nöroloji Polikliniği, Ortopedi Polikliniği ve toplam 10 üniteden oluşan Diş Polikliniği olmak üzere 13 branşta hizmet veriliyor. İlk etapta bu 13 branşta hizmete başlayan poliklinik sayısı kısa bir süre içerisinde 12 polikliniğin daha eklenmesiyle 25, daha sonra ise 10 branş daha eklenerek toplamda 35 olacak” şeklinde konuştu.

RANDEVU SİSTEMİNE ŞUBATTA GEÇİLECEK

Atakum Mimarsinan Mahallesinde hizmet vermeye başlayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binasında muayene olmak isteyen vatandaşların 1 Şubat’tan itibaren MHRS sistemi üzerinden randevu alabileceklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Vatandaşlarımız 1 Şubat tarihine kadar randevu almadan gelerek muayene olabiliyorlar. 1 Şubat’tan itibaren ise Sağlık Bakanlığının Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevularını alarak muayene olabilecekler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.