ATAKUM'DA KOMŞUCULUK DAYANIŞMASI

ATAKUM'DA KOMŞUCULUK DAYANIŞMASI

Atakumlu yurttaşlar kent bütçesini birlikte yapıyor Atakum Belediyesi’nin “Katılımcı Bütçe” buluşmaları sayesinde belediye bütçesini ve kentin geleceğini planlayan yurttaşlar, toplantıların sonuçlarından oldukça umutlu.Atakum...

Atakumlu yurttaşlar kent bütçesini birlikte yapıyor Atakum Belediyesi’nin “Katılımcı Bütçe” buluşmaları sayesinde belediye bütçesini ve kentin geleceğini planlayan yurttaşlar, toplantıların sonuçlarından oldukça umutlu.

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle devam eden “Katılımcı Bütçe” buluşmaları yurttaşların kent yönetimine aktif katılımını sağlamaya devam ediyor.

Program sayesinde Atakum’da demokrasi ve katılım ruhu canlandı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Katılımcı Bütçe” çalışmalarının aynı zamanda komşuluk hukukunun geliştirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi. Başkan Deveci, “Adil, şeffaf, denetlenebilir, sürdürülebilir bir yönetim anlayışı sergilemeye çalışıyoruz. İnsanlar bu toplantılar sayesinde komşusunun kim olduğunu, dünyaya bakış açısını ve kent anlayışını öğrenebiliyor” dedi.

“KOMŞULUĞU YENİDEN HATIRLADIK”

Başkan Deveci ve ekibine fikirlerini anlatan mahalle sakinlerinden Kemal Sağır, toplantılara bizzat belediye başkanının katılıp vatandaşı dinlemesinin önemli olduğunu belirtti. Sağır, “Sorun yaşayan ve memnuniyeti olanların karşılıklı görüş alışverişi yaptığı, modern şehirlerde olması gereken bir buluşmaydı. Onun için ben Atakum Belediyesi’ne ve Atakum Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Banu Özmen ise “Katılımcı Bütçe” buluşmalarına başka bir açıdan baktı ve toplantının, unutulan komşuluk kavramını yeniden canlandırdığının altını çizdi. Banu Özmen “Komşularımızla uzun zamandır bir araya gelmemiştik. Hem onlarla hem de Başkanımızla buluşmuş olduk. Çok memnunum, devamını da diliyorum” dedi.

“TOPLUMDA BİR YERİMİZ VAR”

Toplantıların, birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma, toplumsal kaynaşma gibi kavramların hayata geçirilmesi için çok önemli olduğunu belirten Yasemin Sağır’a göre, etkin vatandaşlık kavramı son dönemlerde unutuldu. Yasemin Sağır, “Yerinden ve yerel yönetim anlayışıyla birlikte insanları da harekete geçirebileceğini, toplumda bir yerimizin olduğunu hatırlatması açısından bu buluşmayı çok verimli buluyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.