BAKAN KURUM'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BAKAN KURUM'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Samsun İl Başkanlığını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Samsun'da hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Kurum, il binasına AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte gelirken AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Ziyarette AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe belediye beşkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan da yer aldı.

Ziyarette Bakan Kurum'a hediye veren AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, yaptığı açıklamada, "Çok kıymetli Bakanımız Ordu'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu. Davetimizi kırmayarak dün akşam şehrimize geldi. AK Parti İl Başkanlığımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Sayın Bakanımızı şehrimizde ve partimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. 24 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz kongrede göreve geldik. Sizler gibi genç bir yönetimi kurulumuz var. 24 Haziran seçimlerinde milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte iyi bir koordinasonla çalıştık. Elhamdülillah sonuçlarını da güzel şekilde aldık. Kongremiz ve bayramdan sonra hızlı şekilde sahaya inerek yerel seçim çalışmalarına başlayacağız. Cumhurbaşkanımız seçim çalışmaları kapsamında Samsun mitinginde bahsettiği özellikle kentsel dönüşümle ilgili bir çok konuyu toplantılarda istişare edeceksiniz. Toplantımızın şehrimizin sorunlarına katkı yapacağına ve hızlı şekilde çözüme kavuşacağına inanıyorum" dedi.

Çevre Kültür ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Şehirimizin şehircilik açsısndan geleceği konusunda atılacak adımlar için Sayın bakanımızla yapacağımız istişareler çok önemli. Teşkilat mensuplarımızla Samsun'da önemli başarılara imza attık. 24 Haziaran seçimlerinin hemen arkasından başkanlık sistemi hükümetinin oluşması, Cumhurbaşkanımızın halkın oylarıyla yeni sistemin ilk başkanı olarak seçilmesiyle yeni süreç başladı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz büyük azimle çalışmalara devam ediyoruz. Burada öncekllkle sorunlarımız var. Sorunlarımızın çözümü noktasında sayın Cumhurbaşkanımızı şehrimize geldiğinde altını çizdiği noktaları bizlerde milletvekili seçilir seçilmez hayata geçirme noktasında irade gösteriyoruz. Samsun hem tabiat varlıkları hem kültürel zenginliği hem de gelecek vizyonuyla ilgili almış olduğu önemli kararlarla birlikte çok önemli şehir. Dünyada artık ükelerden ziyade şehirlerin yarıştığı sürece girirldi. Biz attığımız adımlarla geleceğin şehirlerini şekillendiriyoruz."

"Biz ülke olarak bir takım saldırılarla karşı karşıyayız. Biz çalışmaya, projelerimize devam ediyoruz. 15 Temmuz'da tankla topla korkutamayanlar dolarla hiç korkutamnazlar. Biz tanımış olmaları gerekiyordu. Hala tanımayan varsa bilsinler ki bu badireden de milletçe tek yürek olarak çıkacağız. Sizinle şu ana kadar yaptığımız görüşmelerin çok faydalı olduğuna inanıyorum. Hızlı karar alma süreci ve hızlı şekilde sorunlara çözüm üretme noktasına geldik. Umuyorum sizin ve değerli ekiplerinizin buradaki varlığı şehrimizin geleceği için alınacak kararlar için çok hayırlı çalışmanın başlangıcı olur."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilk Ordu'da yaşanan sel felaketi hakkında açıklama yaparken, "Yaşanan sel felaketi dolayısıyla dün Ordu'da sahada tespitlerimizi yaptık. 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 8 vatandaşımız yaralandı. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum hayatını kaybeden vatandaşımızı da Allah'an rahmet diliyorum. Stratejik eylem planı hazırlıyoruz. Tüm Karadeniz Bölgesi için yapılması gerekenler var. İklim değişikliği ile birlikte derelerin ıslahı atık ve yağmur su kanallaları menfezlerin yeniden gözden geçirilmesi konusunda çalışmamız var. Yakın zamanda valiliklerimiz ve belediyelerimizle işbirliği içinde yapacağız" dedi.

Türkiye'nin ekonmik bir savaş ile karşı karşıya kadığını ifade eden Bakan Murat Kurum, "Aslına bakarsanız son 6-7 yıldır mücadele söz konusu. Önümüzdeki yıl Mıusatafa Kemel Atatürk'ün Samsun'a gelişinin 100. yılı. Milletimizin mücadele tarihi çok eski. Bu millet hiç kimseye boyun eğmemiş. Hep zor günlerde beraber olmuş. Bugünde ekonomik savaş karşısında milletimiz birliğini beraberliğini tek yürek şeklinde koruyarak verilmesi gereken cevap ne ise en net şekilde verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bunu en son 15 Temmuz'da sokaklarda herkese gösterdik. Hala daha anlamış değillerse bir kez daha anlatırız. Biz bu mücadeleden, ülkemizin bağımsızlığından, toğrağından hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz. Bunu da nasıl anlamaları gerekiyrsa analatacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, önderliğinde sahada zaten gösterdik. 2002 yılından beride net şekilde gösteriyoruz. Bu ülke büyüyor. 100 günlük icraatlarımızın hepsinin uygulamsını yapıyoruz. Dolayısıyla mesajımızı sahada vereceğiz, büyüyerek vereceğiz. Sizlerinde bu konuda hiçbir tereddütünüz olmasın. Bundan kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın. İşimize aynı hız ve karalılıkla devam edeceğiz."

"Samsun, ilkadım, sağlık, turizm, spor kenti. Geçmişteki yöneticilerimiz çok iyi çalışmışlar. Hep üstüne koya koya bir yere getirmişler. Biz de bulunduğu yerden daha yukarıya nasıl çıkartırız mücadelesini yapacağız. Bunun için Samsun ilimize geldik ve sizlerl istişareler yapacağız. Samsun için çok önemli projemiz var. Kuş cenetini inşalah UNESCO miras listesine koyma hedefimiz var. Geçmişte bir proje mevcuttu. O projeye biz sahip çıkarak çalışmalarımız hızlı şekilde sürdüreceğiz."

"İlkadım ve Canik ilçelerinde devam eden kentsel dönüşüm sorunlarını yerinde tespit edeceğiz. Kentsel dönüşüm noktasında yapılması gereken neyse kararlarını alıp sahada uygulamasını yapacağız. Canik'te sanayi alanının dönüşümü camii yapımı etrafında bir külliye mantığında gençlerin çocukların yaşlıların her türlü faaliyetler yapabildiği yeşil alanı olan içerisinde hiçbir rantın olmadıuğı şehre ve doğaya saygılı çevreye duyarlı proje gerçekleştireceğiz. Burada bisiklet yolları yürüyüş yolları sağlıklı yaşamla ilgili alanlar millet parkıyla bütünleşmiş olacak. Sanayi alanıyla birlikte 200-250 dönüm alana tekabül ediyor. Millet bahçesi iki katına büyümüş olacak. Bununla ilgili belediyemiz master planı hazırlıyor. Master planı çerçevesinde bu millet bahçesi büyüyecek. Samsunlu vatandaşlarımızın gününü geçirebilecekleri, mutlu oldukları bir alan olması noktasında projemizi inşallah gerçekleştirmiş olacağız."

"Sıfır atık ile alakalı bir çok kamu kuruluşunda projeler gerçekleştireceğiz. Mavi bayraklı plaj sayımızı artıracağız. Kamu lojmanlarının satımı, oturanlardan talebi olan yerlerden başlayarak satışı noktasında projelerimiz var. Yine atıl tarım arazilerinin kiralanarak veya satılarak tarımı arttırmaya yönelik projelerimiz var. Bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hızlı etkin verimli şekilde bunları yapıyor olacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.