Bakanlık duyurdu: 1-4 çocuğu olan kişilere aylık 3030 TL ödeme yapılıyor kimlik bilgilerinizle kontrol edin

Bakanlık duyurdu: 1-4 çocuğu olan kişilere aylık 3030 TL ödeme yapılıyor kimlik bilgilerinizle kontrol edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere yapılan yardım ödemeleri devam ediyor. Başvuru için hangi şartlar isteniyor?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemeleri birçok ailenin geçimine katkıda bulunuyor. Yapılan aylık ödemeler vatandaşların hesaplarına aktarılarak aylık giderlerin bir kısmı karşılanmış oluyor. Aileler yeni dönemde başvurularını bakanlığa iletmeye başladı. Aile Bakanlığı'nın bu yardım için hangi şartları istediği de vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

SED ödemeleri sayesinde çocuğu olan vatandaşlar için aylık olarak ödeme yapılıyor. Vatandaşlara yapılan bu ödemeler birçok çocuğun ihtiyacını karşılaması için verilmekte. Yakın zamanda yapılan açıklamayla birlikte bu ödemelere büyük oranda zam geldi.

Aylık 3038 TL Destek Ödemesi

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve geliri belirlenen tutarın altında olan vatandaşlar için destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Birçok ayrı alanda destek ödemeleri gerçekleştiren Aile Bakanlığı, yaş, gelir durumu ve özel durumlar için farklı ödeme tutarları belirledi. Yapılan bu ödemelerden biri de SED olarak bilinmekte.

SED ödemeleriyle birlikte çocuğu olan vatandaşlar için destek ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz dönemde görev yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı ortalama 2.337 TL’den 3.038 TL’ye yükseldi. Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması 3.644 TL’den 4.853 TL’ye çıkarıldı" ifadelerini kullanmıştı. Yapılan bu açıklamayla birlikte destek ödemeleri artmış oldu. Yardımı almaya hak kazanan vatandaşlar aylık ödemelerini PTT üzerinden çekebiliyor.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen, dilekçeyle ve e -devlet üzerinden elektronik ortamda başvuru yapılabilir. Bakanlık tarafından yapılan yardım için şu belgeler istenmekte;

-Dilekçe

-T.C. Kimlik Numarası beyanı,

-Gerektiğinde alınacak sağlık raporu, öğrenci belgesi

-İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belgeler istenilir. Meslek başka bilgi ve belgeleri elde edebilmek amacıyla başka araştırmalarda da bulunabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.