Bakanlık  ödemeleri başlattı! Kadınlara her ay 1880 TL yatırılacak

Bakanlık ödemeleri başlattı! Kadınlara her ay 1880 TL yatırılacak

Devlet vatandaşların yaşam standartlarını iyileştirmek için milyonlarca kişi kendi bünyesinde destek veriyor. Bu desteklerden bazıları ise tamamen kadınlara< yönelik. Peki, kadınlara devlet tarafından sunulan destek ödemeleri neler? İşte detaylar...

Maddi durumu iyi olmayıp devletin verdiği ödemelerden haberdar olmayan milyonlarca Türk vatandaşı var. Bu haberimiz tam da o kişiler için.

KADINLARA ÖZEL DEVLET DESTEĞİ!
Ev hanımı olup hayatını idame ettiremeyen kadınlar devletin verdiği destek ödemelerini araştırıyor. Dar ve düşük gelirli ev hanımlarına şartları sağlamaları durumunda aylık para yardımı yapılıyor. Bu yardımdan yararlanabilmek için evde çalışan kişinin olmaması ve bakanlık tarafından verilen ortalama gelir sınırının altında olmak gerekiyor.


İhtiyaç sahibi olup evine katkı sağlamak isteyen kadınlar e-Devlet üzerinden veya en yakınlarında bulunan İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen, dilekçeyle yardım başvurusu yapabilirler.

EŞİ VEFAT EDENLEREDE MAAŞ BAĞLANIYOR!
Kadınlar için verilen bir diğer destek ise dul aylığı. Fakat bu para yardımından sigortalı olarak çalışan eşi vefat edenler yararlanabiliyor. Eğer ortada bir çocuk varsa bu çocuğa da yetim maaşı bağlanıyor. Üstelik eşi vefat eden kadınlara verilen bu maaş kişi çalışıyor dahi olsa bağlanıyor.

Bu kapsamda kadınlara başvuruları onaylanması durumunda 1880 TL ödeme yapılacak. Kadınlar için verilen yardım paraları ise kişinin durumuna ve hangi devlet desteğine başvurduğuna göre değişiklik gösteriyor.

Kendisine yetim maaşı bağlanan erkek çocuk öğrenci değilse 18 yaşına kadar maaş alıyor. Eğer eğitim hayatı devam ediyorsa mezun olduğu sürece kadar yetim aylığını alıyor.

Bu durum kız çocukları için ise farklılık gösteriyor. Kız çocukları yetim eğitim hayatlarına devam etsin veya etmesin hayatları boyunca yetim maaşından yararlanabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.