BAŞKAN AKSU'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR - Son Dakika Samsunspor Haber

BAŞKAN AKSU'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR - Son Dakika Samsunspor Haber

26 Ocak 2022 - 09:37

BAŞKAN AKSU’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, pandemi sürecinin başından itibaren gece gündüz demeden özverili ve fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etti, vatandaşlara mesaj gönderdi.

BAŞKAN AKSU’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR
Son Güncelleme :

30 Aralık 2020 - 15:07

Covid-19’un tüm dünyayı sağlık, ekonomi, sosyal yaşam, siyaset ve uluslararası ilişkiler bakımından temelden etkilediğini belirten Başkan Ersan Aksu, “Covid-19, insanların ruhsal ve fiziksel sağlığını tehdit eden ve çok boyutlu mücadele stratejilerini gerektiren bir salgın hastalık türü olarak karşımıza çıkmıştır. Halen günlük hayatımızda olumsuz etkileri sürmekte olan Covid-19 pandemisi ile Devlet-Millet el ele bütüncül bir mücadelemiz sürmektedir” dedi.

SAĞLIK ALTYAPIMIZ İLERİ SEVİYEDE  

“AK Parti’mizin iktidarında sağlık sistemimizde fiziki altyapı ve sağlık hizmetleri bakımından dünya ölçeğinde ve en ileri seviyede bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirilmiştir” diyen Başkan Ersan Aksu, “Hastanelerimiz, toplam yatak sayımız ve yoğun bakım ünitelerimizin varlığının yanında donanımlı sağlık personelimiz ile bu mücadelede dünyadaki en başarılı ülkeler arasında yer almaktayız” ifadelerini kullandı.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’IN SÖZÜNÜ HATIRLATTI 

Başkan Ersan Aksu, sağlığın ne kadar çok önemli olduğuna vurgu yaparak, Kanuni Sultan Süleyman‘ın veciz sözünü hatırlattı.  Aksu, “Şüphesiz ki kalbimiz nefes aldığımız müddetçe atmaktadır. Öyle ki Kanuni Sultan Süleyman’ın; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda, bir nefes sıhhat gibi…” veciz dizesiyle ifadesini bulduğu üzere tüm insanlık ‘sağlıklı bir nefesin’ ne kadar değerli olduğunun anlaşıldığı bir zaman diliminden geçmektedir” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.