BAŞKAN KARADUMAN: SAMSUN'DA DA ÜLKEMİZDE DE RAKİBİMİZ YOK

BAŞKAN KARADUMAN: SAMSUN'DA DA ÜLKEMİZDE DE RAKİBİMİZ YOK

Yerel seçim süreci ve çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, "Partimizin kurumsal bir yapısı var. Aday adayı olan arkadaşlardan isteklerimiz partimizin geçirmiş olduğu 16 yıllık iktidara, teşkilat disiplinine, kurumsal yapısına herhangi bir zarar getirmeden görevde olan başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımızı incitmeden, onları kötülemeden, kardeşlik hukukuna yakışır, hak hukuka riayet eden şekilde sözlerde ve beyanlarda bulunmaları. Zaten Samsun'da da ülkem

AK Parti Samsun 78. İl Danışma Meclisi Toplantısı Atakum'daki Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Çevre Şehir ve Kültür'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Elazığ Milletvekili Şermin Balık, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

ERKAN KANDEMİR SAMSUN'A GELİYOR

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman yaptı. Yerel seçim süreciyle ilgili açıklama yapan Başkan Karaduman, salı günü önemli bir konuğu Samsun'da misafir edeceklerini söyledi. Başkan Karaduman, "Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir, salı günü Samsun'a gelecek. Yönetim kurulumuz başta olmak üzere Samsun teşkilatı ile birlikte toplantı icra edeceğiz" dedi.

SAMSUN TEŞKİLATI ÖNCÜ

Samsun'da geçmiş dönemdeki il başkanlarının da katkılarıyla çok ciddi bir teşkilat yapısı ve diispilini oluştuğunu ifade eden Başkan Karaduman, "Burada bulunan önceki dönem il başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Samsun teşkilatı gerçekten dinamik ve sorumluluklarını yerine getiren bir teşkilat. Samsun hem bölgemizde hem de ülkemizde önde gelen, öncü teşkilatlardan. İl yönetimimizde yaş ortalamasını düşürdük. Bu dinamizmden biz yerel seçimlerde yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle başta genel başkan yardımcımız ve milletvekillerimiz olmak üzere belediye başkanlarımız ve tüm teşkilatımız olarak tek odaklanmamız gereken noktanın yerel şeçimler olduğunu vurgulamak istiyorum" dedi.

RAKİPLERİMİZİ SEVİNDİRMEYELİM

Yerel seçimlerin genel şeçimlerden biraz daha farklı olduğunu dile getiren Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gerçekten kapısını çalmadığımız ev, elini sıkmadığımız hane halkı kalmayacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. O nedenle önümüzdeki 6 aylık süreçte enerjimizi ve tüm planlarımızı sadece yerel şeçimlere odaklayacağız. Bazı ilçelerimiz de hepiniz biliyorsunuz. Daha önce belediyeleri kazanmadığımız ilçelerimizde siyaset yapmanın teşkilatçılık yapmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla çok şükür 17 belediyemizin 16 tanesi bizde. Belediyelerimiz ve belediye başkanlarımızın teşkilat çalışmalarına verdiği destek ve katkılarla yolumuza devam ediyoruz. İnşallah bir eksiğimizi de tamamlayarak 17 artı 1 le 31 mart 2019 akşamından sonra güzel bir güne uyanmayı Allah'tan niyaz ediyorum."

ADAY ADAYLARINA UYARI

"Partimizde kurumsal bir yapı var. Seçim takvimi açıklanmadan bizlerin teşkilat olarak aday adaylık sürecinde parti kimliğimize ve kurumsallığına uygun hareket etmemiz gerekmektedir. Aday adayı olan arkadaşlardan isteklerimiz var. Bu süreci partimizin geçirmiş olduğu 16 yıllık iktidar kimliğine ve teşkilat disiplinine, kurumsal yapısına herhangi bir zarar getirmeden görevde olan başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımızı incitmeden, onları kötülemeden, insan onuruna yakışır hak hukuka riayet eden şekilde sözlerde ve beyanlarda bulunmaları. Özellikle sosyal medya konusunda da hassas davranmalarını rica ediyorum. Zaten rakibimiz yok arkadaşlar. Samsun'da da yok ülkemizde de yok. Kendi içimizde de çeşitli mücadelelere bürünerek rakiplerimizi sevindirmeyelim. Onlara fırsatlar vermeyelim. Hepimiz birbirimize destek olarak bu süreci birlikte götürelim. Yerel seçim sürecinin şehrimize hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum" dedi."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.