BAŞKAN ŞAHİN, SIFIR ATIK PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

BAŞKAN ŞAHİN, SIFIR ATIK PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin “ Sıfır Atık” projesi kapsamında 7 aşamalı yol haritasının 5 aşamasını tamamladıklarını ve 6. Aşama olan uygulama safhasına geçtiklerini, belediye binasında çöp kutularını kaldırdıklarını, e uygulamaya geçerek de kâğıt kullanımını büyük oranda azalttıklarını söyledi.

BELEDİYE HİZMET BİNAMIZDA” SIFIR ATIK” UYGULAMASINA GEÇTİK

Başkan Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sıfır Atık israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Bizim hedefimiz, Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Samsun bırakmaktır. Sıfır atık Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşi Sayın Emine Erdoğan’ın başlattığı çok önemli bir çevre projesidir. Bu Proje Çevre ve Şehircilik bakanlığımız tarafından da özenle takip edilmekte ve desteklenmektedir. Ülkemizde ki tüm resmi kurumlar Valililerimiz ile birlikte çalışmalar yürütmektedir. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmalara büyük önem veriyoruz. Tüm eğitim çalışmalarına ve toplantılara oluşturduğumuz ekipler gitti. 7 aşamalı yol haritamızın 5 aşaması tamamlandı ve 6.aşama olarak uygulamaya geçtik.”

SAMSUN OLARAK ÖRNEK OLACAĞIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “Biz Yol haritamıza göre ilerledik. Uygulama safhasına geçtik. Bu kapsamda E imza uygulamasını başlattık. Meclis toplantılarımız için meclis gündemi yollanmaktaydı. Artık e mail adreslerine yollayacağız. Bu uygulama ile yılda 200.000 adet A4 kâğıdı kullanımının önüne geçiyoruz. Yemekhanemizde yemek atıkları konusunda da önemli bir uygulama başlattık. Bu uygulama personellerimize iletildi. Gerekli eğitim ve duyurularımızı yaptık. Belediyemizde çöp kutularını kaldırdık. Belediye binamızda atık geri dönüşüm üniteleri kurduk. Sıfır atık projesinin tüm kurumlarımızda uygulanması için valiliğimizde önemli çalışmalar yürütmektedir. Kısacası Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ki bu proje ile ülkemiz ve insanlarımızın geleceğine önemli kazanımlar bırakılacaktır. Samsun Büyük şehir belediyesi olarak da sıfır atık projesinde öncü olacağız. Örnek olacağız. İnsanlarımıza ve Samsunumuza önemli bir hizmeti kazandırıyoruz. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve muhterem eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiye, Çevre ve şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Sayın valimiz Osman Kaymak’a Çevre ve Şehircilikten sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan Hanımefendi’ye, milletvekillerimize, Resmi kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, Genel sekreterimiz ve Genel sekreter yardımcılarımıza, meclis üyelerimize, daire başkanlarımız ve personellerimiz ile hemşerilerimize teşekkür ediyorum“ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.