BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER - Son Dakika Samsunspor Haber

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER - Son Dakika Samsunspor Haber

19 Eylül 2021 - 20:42

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılının ilk ders gününde İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER
Son Güncelleme :

17 Eylül 2018 - 20:03

İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleşen ‘İlk Dersimiz’ adlı programda öğrencilerle buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, öğrencilere yaşam tecrübelerini aktararak nasihatlerde bulundu.
KENDİNİZİ HER ZAMAN GELİŞTİRİN
Belediye Başkanı olmadan önce yıllarca öğretmenlik yaptığını ve binlerce öğrenciye eğitim verdiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Çok okuyan, her zaman araştıran insanlar farklı bir konum elde ederler. Bu yüzden çok kitap okuyun, kendinizi geliştirin. Seçeceğiniz meslekte saygınlık kazanın, aranan kişi olun. Toplum olarak en büyük eksikliğimiz, okumamak ve araştırmamak. Daha çok okumalı, araştırmalı ve üretmeliyiz.” dedi.
PLANLI VE PROGRAMLI OLAN KAZANIR
Ders çalışmayı, gezmeyi, eğlenmeyi planlı ve programlı yapanların başarısının kaçınılmaz olduğunu da vurgulayan Başkan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kendinizi çok iyi yetiştirin. Derslerde öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Üniversiteyi kazanma noktasında sizin en büyük yönlendiriciniz öğretmenlerinizdir. Öğrenim hayatınız boyunca sosyal hayatınız olmasın, sadece ders çalışın demiyorum. Planlı ve programlı olun. Dersinize, eğlencenize ayıracağınız zamanı belirleyin. Düzensiz olunca, çalışmayınca bir başarı elde edemezsiniz. Önünüzde hayatınızın dönüm noktası olacak bir üniversite sınavı var. Bu büyük bir sorumluluk. Bunu yerine getirmek de çok çalışmaktan geçiyor. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.