Başkan Taşçı’dan 15 Temmuz mesajı “Bu millete diz çöktüremeyecekler”

Başkan Taşçı’dan 15 Temmuz mesajı “Bu millete diz çöktüremeyecekler”

İki yıl önce gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayımlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı birlik ve beraberlik mesajları verirken, Türk Milletine boyunduruk vurulamayacağını, diz çöktürülemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterildiğini ifade etti.

Mesajında Türk Milletinin tarih boyunca kendi kaderini kendisinin yazdığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türk Milletinin gücünü hafife alan vatan hainleri, güçlerinin asla yetmeyeceği bir kalkışmada bulunurken, milletimiz tarih boyunca olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de milli iradesine canı pahasına sahip çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

VATANSIZLAR BÜYÜK BİR DERS ALDI

Hain darbe girişiminin ikinci yılında yayınladığı açıklamada, birlik ve beraberlik mesajları veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türk Milleti, 15 Temmuz’da tam anlamıyla bir destan yazmıştır. Et ve kemiğin çeliğe, baruta karşı kazandığı zafere hep birlikte şahit olduk. Devlet düşmanları, vatansız hainler o gece büyük bir ders aldı. Söz konusu vatan olduğunda gerisinin teferruat olduğunu tüm dünyaya karşı bir kere daha gösterdik. 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü, devletinin bekası, milletinin selameti için canını darbeci hainlere karşı siper eden milletimizin dosta neşe, düşmana korku verdiği en anlamlı tarihlerden biridir. Bu vesileyle başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

HAİNLERE MESAJ VERECEĞİZ

Samsun Valiliği tarafından 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek programlara tüm vatandaşları davet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlular olarak tüm vatandaşlarımızla birlikte, 2 yıl önce o karanlık gecede buluştuğumuz Samsun Cumhuriyet Meydanında buluşacağız. Şehitlerimiz için okunacak Kuran-ı Kerim tilavetleri, dualar, 15 Temmuz görüntülerinden oluşan kısa film ve ezgilerle o kara geceyi anacağız. 2016 yılında 27 gün boyunca büyük bir kararlılıkla sürdürdüğümüz demokrasi nöbetlerimizde, alanı bir an olsun terk etmeyen vatandaşlarımızla birlikte, hainlere karşı bir mesaj daha vereceğiz. Birlik ve beraberliğimizin her geçen gün daha da kuvvetlenerek arttığını, Türk Milletinin azim ve kararlığının asla yenilemeyeceğini tüm dünyaya karşı yeniden sergileyeceğiz. Bu anlam yüklü gece için saat 20:00’den itibaren tüm hemşehrilerimizi Samsun Cumhuriyet Meydanına bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.