Başkan Togar: Asıl engel zihinlerdedir

Başkan Togar: Asıl engel zihinlerdedir

Her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile yayınladığı mesajında “her birey doğuştan kendine özgü farklıklarla dünyaya gelir veya her hangi bir nedenden dolayı vücudunda ve uzuvlarında bir kayıp veya sakatlık oluşabilir. Asıl olan zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırmaktır” dedi.

Engelsiz bir Tekkeköy için çalışıyoruz

Engelsiz bir Tekkeköy için dur durak bilmeden çalıştıklarının ifade eden Başkan Togar, “İnsanoğlunun başına neyin ne zaman geleceği belli olmuyor. Bugün sağlıklı olan her birey kendisinin bir engelli adayı olduğunu asla unutmamalı. Yarın kaza, hastalık gibi herhangi bir nedenden dolayı bizde engelli olabiliriz. Bunu asla ve asla unutmamalıyız. Çevremizdeki bedensel ve zihinsel farklılıkları fark edip ortadaki sorunları kaldırmak için çaba sarf etmeliyiz.

Tüm insan yaşamına asıl engelleri yine insanların koyduğunu ve işe zihindeki düşüncedeki, kafadaki engelleri kaldırarak başlamalıyız diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Engellilerin sorunları ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle engellilerin normal bir hayat sürmeleri, toplumsal hayata katılımlarının artırılması, yaşam standartlarının yükseltilerek, toplumda hak ettikleri yeri almaları, aynı zamanda çağdaş toplum anlayışının da bir gereğidir. Bizde üzerimize düşen görevleri yaparak ilçemizdeki parkların, yolların, kaldırımların engelli vatandaşlarımıza uygun standartlara kavuşturmak için gerekli çalışmaları planlıyoruz. Öncelikle ilçemiz merkezindeki sokak, cadde ve bulvarlarımızdaki yol kaldırım çalışmalarında özellikle engelli vatandaşlarımızı düşünerek projeler hazırladık. Kaldırımlara engelli yürüyüş kabartmaları yaptık. Artık engelli bir vatandaş tekerlekli sandalye ile veya görme özürlü bir vatandaş kabartmalar sayesinde kaldırımda rahatlıkla gezebilecek. İlçemiz içindeki tüm ortak kullanım alanlarının engelli vatandaşlarımıza uygun olabilmesi için gerekli çalışmaları yaptık. Belediyemizi ve tüm hizmet binalarımızı engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırarak dizayn ettik. Her yaptığımız ve her yapacağımız hizmetimizde projemizde engelli vatandaşlarımızın durumunu düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız ilçemizdeki engelli vatandaşlarımıza engel olacak tüm engelleri en kısa sürede ortadan kaldırarak engelsiz bir Tekkeköy oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.