Başkan Togar, “Hayır hasenat ve yardım konularında faaliyet yürüten her STK’yı destekliyoruz”

Başkan Togar, “Hayır hasenat ve yardım konularında faaliyet yürüten her STK’yı destekliyoruz”

Yurt içinde ve yurt dışında insanlığın iyiliği için çalışan, yardım faaliyetleri yürüten tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile aynı amaç doğrultusunda çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Yetimler, muhtaçlar, kimsesizler, mazlumlar için kısacası insanlık için ulusal ve uluslar arası yardımlar düzenleyen kuruluşlar ile birlikte hareket ederek düzenlenen her hayır hasenat ve yardım çalışmalarına elimizden geldiğince destek sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Samsun İnsani Yardım Hareketi (Samsun İHH) Kadın Kolları ile İHH Tekkeköy temsilciliğinin başlatmış olduğu Tekkeköy Belediyesinin desteklediği “çocuklar üşümesin diye sırtlarına mont, ayaklarına bot olacağız. Dışarıda üşüyen milyonlar var. Gör ve yardım et” konusu çerçevesinde Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonunda kahvaltı programı düzenledi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın yanı sıra İHH Samsun il Başkanı, Kadın Kolları, Tekkeköy İHH, kadın kolları ile aileleri ve hayırseverlerin katıldığı programda kimsesiz, yetim, yardıma muhtaç çocuklar için mont ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarının giderilmesi hedefleniyor.

Togar, “Hayır hasenat ve yardım konularında herkes üzerine düşen görevleri yerine getirmeli”

İnsanlığın yararına yürütülen her türlü çalışmayı desteklediklerine ve bu faaliyetlerin içinde yer aldıklarına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Mazlum coğrafyalarda ve ülkemizde yürütülen yardım çalışmalarının her daim içinde bulunduk. Amacı dünya insanlığa yarar sağlamak, yardımcı olmak olan bu gönüllü sivil toplum kuruluşları birçok çalışmayı gönüllü olarak yürütüyor. Bizlerinde yapması gereken ve üzerimize düşen en önemli görev onlara destek olmaktır.    Bu anlamda belediyemiz düğün salonunda Samsun İHH Kadın kolları ile İHH Tekkeköy Temsilciliğinin düzenlediği kahvaltı programına katılarak yurt içinde ve yurt dışında binlerce ihtiyaç sahibine kol kanat geren yardım ulaştıran yardım gönüllüsü kardeşlerimiz ve aileleriyle bir araya geldik. Hayır hasenat ve yardım konularında bir birleriyle yarışan gönüllü kardeşlerimiz ile bugün olduğu gibi bugünden sonrada yetimler, mazlumlar, ihtiyaç sahipleri için daha nice insani adımlarda beraber olmayı diliyorum. Bugün düzenlenen kahvaltı programının konusuna binaen eşim Yasemin Togar ilçemiz sınırları içerisindeki bir okulumuzdaki öğrencilerimizin tepeden tırnağa giyimini üstlenerek her zaman olduğu gibi sosyal bir sorumluluğu daha yerine getirdi. Kendisini bir kez daha tebrik ediyor ve her sosyal projede, çalışmada eşimi destekliyorum. İHH Samsun İl Başkanlığı temsilcilerine, İHH Kadın kolları ile İHH Tekkeköy Temsilciliği görevlilerine bizleri de hayra davet edip hayır hasenat yapmamıza vesile oldukları için teşekkür ediyorum. İnsanlığın iyilik hareketinin yetimler, mazlumlar, ihtiyaç sahipleri için düzenlemeyi düşündüğü daha nice insani adımlarda beraber olmayı diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.