Başkan Togar, Öğretmenler ile bir araya geldi

Başkan Togar, Öğretmenler ile bir araya geldi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile eşi Yasemin Togar, İlçenin dört bir yanında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürütülen kurslarda görev yapan usta öğreticiler ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekesi Sosyal tesislerinde usta öğreticiler ve öğretmenler ile bir araya gelen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı konuşmada ; “İlçemizin dinamiklerini bilen bir yönetim anlayışı çerçevesinde yol haritamızı belirleyip hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Her başarının ardında bir ekip ruhu ve birliktelik yatmaktadır. Bugün burada ilçemizin 62 mahallesinde ilçe halk eğitimi müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde başarılı bir şekilde yürüttüğümüz kurslarda görev yapan siz değerli hocalarımız, eğitmenlerimiz, usta öğreticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir aradayız.

Başkan Togar Geleceğin mimarı hiç şüphesiz öğretmenlerimizdir.

Bu güzide topluluk ilçemizin en ücra köşesinde bile kurs faaliyetleri yürüterek kursiyerlerine yeni şeyler öğretmenin yanında sosyalleşme birlik beraberlik ruhunu aşılıyor. İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisin de yürüttüğümüz kurslarımıza baktığımızda yediden yetmişe kadın erkek herkesin yararlandığını görüyoruz. Birçok insan bu kurslar sayesinde yeni el becerileri, yeni farklı tekniklerle ortaya konan muhteşem ürünler yapıyor. Özellikle profesyonel eğitmenler tarafından eğitim alan hanımlar  birçok branşta kendilerini geliştirmenin yanı sıra ev ekonomisine de katkıda bulunmuş oluyorlar. Her mahallede kursların ve kültürel faaliyetlerin yürütüleceği yerlerin kazandırılması noktasında çıktığımız bu yolda halkımızdan gelen talepler üzerine birçok yere eğitim ve kurs yerleri kazandırdık. Büyüklü Ayşel Şenel Kültür Merkezi, Aşağıçinik Hanımlar konağı, Tekkeköy Merkez Eğitim ve Kültür Merkezimiz, Kutlukent Hanımlar Konağımız ile Kutlukent Eğitim ve Kültür Merkezimizin dışında daha birçok hizmet binamızda veya tahsis ettiğimiz yerlerde kurslarımız sürdürülüyor. Yine her mahallemize bilgi evleri ve köy konakları kazandırma çalışmalarımız çerçevesinde buralarda da kurs faaliyetleri yürütülecek. Kurslar için yer tahsisi, bina yapımı, kiralamanın dışında kurs yerlerinin ısıtma, elektrik, su gibi birçok ihtiyarcını da karşıladık” dedi.

Togar Bulunduğunuz yerdeki talepleri bize iletin

Kurslarda görev yapan usta öğreticilere, öğretmenlere ve eğitmenlere seslenen Başkan Togar, “Sizler aynı zamanda kurs faaliyeti yürüttüğünüz yerlerde gözümüz kulağımızsınız. O bölgede gördüğünüz eksiklikleri, kursiyerlerin ve vatandaşların taleplerini bize iletin. Ev ortamından ayrı bir aile ortamı sunan kurslar kültürel, sosyal ve toplumsal birçok avantajı da bünyesinde barındırarak el becerisi kazanmada önemli rol oynuyor. Bunların dışında kursların en önemli özelliklerinden biriside kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünlerin satılması ve ev ekonomisine katkı sağlamasıdır. Bu konuda da Halk Eğitimi Kurslarında üretilen ürünlerin satılabileceği bir yeri yakında yaparak kursiyerlerimizin kullanımına sunacağız. Bu gün buradaki davetimize eşlik eden bizlerle her alanda uyumlu kurs faaliyetleri yürüten siz değerli hocalarıma bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.