Başkan Togar, “Okumanın yeri ve zamanı olmaz”

Başkan Togar, “Okumanın yeri ve zamanı olmaz”

Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Oku Anla Yaşa Projesi' kapsamında Tekkeköy Atatürk İlkokulu öğrencileri Tekkeköy Belediyesini ziyaret ederek, belediyenin her biriminde ve her odasında kitap okuyarak okumanın yeri ve zamanı olmadığına dikkat çektiler.

Eğitime tam destek

Tekkeköy Belediyesi olarak ilçe genelinde okuma alışkanlığının kazandırılması maksadıyla birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizde özellikle öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuyucu sayısını arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. İki yıl önce başlattığımız 1 Kitap 1 Hayat Projemiz kapsamında tüm okullarımızı tek tek ziyaret ederek tüm öğrencilerimize kendilerine ait bir kitap hediye ettik. Ardından hizmete sunduğumuz Evliya Çelebi Gezici Halk Otobüsü aracımız vasıtasıyla 30 bin kitabı 10 bin öğrencimiz ile buluşturduk. İlçemizdeki tüm eğitim kurumlarının fiziki yapısını iyileştirme çalışmalarımızın yanında öğrencilerimiz için kütüphaneler oluşturduk. Eğitim konusunda her zaman üstümüze düşen görevleri yerine getirdik. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, okullarımızın ve öğrencilerimizin projelerine, çalışmalarına destek olarak birlikte birçok proje yürüttük” dedi.

Okumanın yeri, zamanı, saati, yaşı, bahanesi olamaz

Kitap okuma konusunda farkındalık çalışmalarına destek verdiklerini söyleyen Başkan Togar, “Öğrencilerde okuma kültürü oluşturmak, okumayı alışkanlık haline getirmek, muhakeme etme, güzel Türkçemizi inceliklerine göre kullanma yeteneklerini geliştirmek gibi birçok farlı amaç çerçevesinde yürütülen çalışma kapsamında Atatürk İlkokulu öğrencilerini belediyemizde ağırladık. Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Oku Anla Yaşa Projesi' kapsamında Belediyemizi ziyaret edip, bu soğuk kış gününde betonarme binamızı varlıklarıyla ve anlamlı çalışmalarıyla ısıtan geleceğimizin teminatı aydınlık yarınlarımızın asıl sahibi evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Okumanın yeri, zamanı, saati, yaşı, bahanesi olmadığını bir kez daha hepimize gösterdiler” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.