Başkan Togar, yerinde tespit çalışmalarını sürdürüyor

Başkan Togar, yerinde tespit çalışmalarını sürdürüyor

Belirli aralıklarla yerinde tespit çalışmalarını sürdüren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, bu kapsamda Aşağıçinik, Hamzalı ve Çınaralan Mahallerinde incelemelerde bulundu. Başkan Togar’ın yerinde tespit çalışmalarına SASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Muhlis Yeşilyurt ile Belediye Başkan Yardımcıları ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti.

Yerinde tespit yerinde çözüm

Belediye birim müdürleri ile mahallelerde belirli aralıklarla yerinde tespit çalışması yürüttüklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Sorunların tespiti ve çözümünü alanda, yerinde gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz. Taleplerin tespitini vatandaşlarımızın mahallesinde, sokağında hatta evinin önünde onları dinleyerek yerinde tespit edip yerinde çözüme kavuşturuyoruz. Bu kapsamında bugün Aşağıçinik, Hamzalı ve Çınaralan Mahallelerimizde incelemelerde bulunduk. Yolların durumu, alt yapı, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu gibi daha bir çok alanın dışında özellikle mahallelerimizdeki atıl durumdaki okul ve sağlık ocağı gibi kullanılmayan binaların köy konağı, bilgi evi, eğitim ve kurs merkezi, Kur’an kursu gibi yediden yetmişe tüm mahalle sakinlerimizin, öğrencilerimizin kullanacağı şekilde dizayn etmek için tespitler yaptık. Her mahallemize adaletli hizmet götürmek ve tüm mahallelerimizin taleplerini çözüme ulaştırabilmek için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Artık ilçemiz herkesin hayal ettiği bir yerleşim yeri haline dönüştü. Halkımızın ortak taleplerine uygun hizmetleri vatandaşlarımız ile buluşturmak için bugün olduğu gibi bugünden sonrada durmadan dinlenmeden emek harcayacağız” dedi.

Tekkeköy altyapı ağıyla örüldü

İlçenin dört bir yanının farklı altyapı elemanları ile örümcek ağı gibi örüldüğüne dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Yol, kaldırım gibi üst yapı çalışmalarının temeli alt yapıdır. Yollara başlamadan önce yeni imara açılmış bir yerin alt yapısının tamamlanmış olması o yolun üst çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. İlçemiz 45 aylık hizmet süremiz içerisinde tarihinin en büyük altyapı hamlesine tanıklık etti. Tüm mahallelerimiz Büyükşehir Belediyemizin koordineli çalışmaları neticesinde örümcek ağı gibi yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon gibi altyapı hatları ile örüldü. Şimdide kırsal bölgelerimizde kademe kademe altyapı ile buluşturma noktasında çalışmalarımız sürüyor. SASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Muhlis Yeşilyurt, Başkan Yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz ile bugün ilçemizi gezdik. Özellikle öncelik durum değerlendirmesi yaparak çalışmaların başlatılması için yerinde tespitler yaptık. Alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarımızın hemen üst yapı çalışmalarını başlatarak vatandaşlarımızın hak ettiği modern ve konforlu ulaşım ağı ile buluşturacağız. Bugünkü gezimizde bizlere SASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Muhlis Yeşilyurt’un eşlik etmesi bu manada büyük avantaj sağladı. Bugün bizlere vakit ayırıp bizlerle yerinde tespit çalışmaları yürüten SASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Muhlis Yeşilyurt’a ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.