Başkan Togar’ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

Başkan Togar’ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

Toplumu ayakta tutan en önemli temel unsurun kadın olduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar mesajında, ‘‘Dünyaya merhaba dediğimiz andan itibaren hayatımızın her aşamasında yanımızda olan ve aile kurumunun temelini oluşturan, üzerine düşen her  görevini layıkıyla yerine getiren fedakâr cefakar tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun’’ dedi.

Ailenin temelinin kadınların oluşturduğuna vurgu yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yayımladığı mesajda kadının toplumun olmazsa olmaz parçası olduğunu belirterek, "Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli ise kadındır. Kadının her şeyden önceki görevi anneliktir. Çünkü çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi yetiştiren bir kadın, bir annedir. Aynı zamanda kadınlar toplumun her alanda göstergesidir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer ve ona duyduğu saygı ile verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Kurtuluş savaşında cephede cephane taşıyan, savaşta askerlerle omuz omuza savaşan şanlı tarihimize isimlerini altın harflerle yazdıran Kara Fatma, Nene Hatun, Şerife Bacı’da bir anne bir kadın olduğunu asla unutmamalıyız. Aynı zamanda 15 Temmuz’da özellikle kadınlar ön saflarda yer alarak darbe kalkışmasına karşı kurtuluş savaşındaki duruşunu tekrar göstermiştir.  Kadına verilen değer, uygar toplum olmanın en önemli göstergesidir. Özellikle son günlerde kadına uygulanan şiddet ve şiddet haberleri hepimizi derinden etkiliyor. Bu ve bu gibi kadınlara uygulanan kötü davranışlar, darplar ve şiddetin tümünün engellenmesi ve önüne geçilmesi için toplum olarak bilinçlenmeli ve elimizden geleni yapmalıyız. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Kadına vurulan her darbe, toplumun varlığına yöneltilmiş bir tehdittir. Tarihi süreç içerisinde Atalarımızdan devraldığımız kültürümüz de ve mensup olduğumuz yüce dinimizde Cenneti annelerin ayakları altına sererken kadının hak ettiği kıymeti en yüksek şekilde ifade etmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içinde bir kez daha, başta evlat acısıyla yüreği yanan, bu vatan uğruna canlarını feda eden ve mertebelerin en yücesine ulaşan kahraman şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.