Başkan Tok’a Proje Teşekkürü   

Başkan Tok’a Proje Teşekkürü  

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu Vefatı’nın 57’inci Yıldönümünde Anıldı.

İlkadımlı gençleri değerleriyle buluşturan proje kapsamında Samsun’un değerlerinden olan Dünya ve Olimpiyat Güreş Şampiyonu Yaşar Doğu’nun vefatının 57’inci yıldönümünde anıldığı  gecede,  İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençler Değerleriyle projesine teşvik ve katkılarından dolayı  teşekkür plaketi aldı.

YAŞARDOĞU’NU HAYAT HİKAYESİ VE BAŞARISI ANLATILDI

İlkadım Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören “Gençler Değerleriyle Buluşuyor” projesinde İlkadımlı gençlere Yaşar Doğu’nun hayatı ve başarıları anlatıldı.

Acem Tekkesi ve Kültür Evinde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel , İlkadım Belediyesi Güreş Sporcuları ve öğrencilerin katıldığı, Yazar Ahmet Seven’in konuşmacılığını üstlendiği konferans gençler tarafından büyük beğeni topladı.  Bu topraklarda yetişmiş sanattan spora, siyasetten kamu hizmetine birçok alanda gençlere rol model olacak şahsiyetleri şimdiki yeni nesillere anlatmayı amaçlayan projeyle geçtiğimiz yıldan bu yana birçok etkinliğe imza atıldı. Bu önemli şahsiyetlerden biri olan ve dünya genelinde ün kazanarak çok sayıda başarıya imza atan Yaşar Doğu spor yaşantısı ve örnek karakteriyle gençlerde hayranlık yaratmayı başardı.

“GENÇLERDEN BAŞKAN TOK’A TEŞEKKÜR”

“Gençler Değerleriyle Buluşuyor” projesi ile birçok değerli şahsiyeti tanımanın yanı sıra tarihi mekanları da gezme fırsatı bulan genç öğrenciler bu imkanı kendilerine sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a ve İlkadım Kent Konseyine teşekkür ettiler.  Öğrenciler adına Başkan Tok’a ‘Gençler Değerleriyle Buluşuyor’ projesine teşvik, katkı ve ilgisinden dolayı teşekkür plaketi veren Samsunlu Yazarlar Derneği Başkanı Yazar Ahmet Seven; “Biz gençlerimize ve çocuklarımıza örnek olabilecek ve bizim kültürümüzü en iyi yansıtan, değerlerinden asla ödün vermemiş değerli şahsiyetlerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Biz şimdiki genç nesle doğru anlatmalıyız ki onlarda bir sonraki nesle anlatabilsinler. Böylelikle bu toprağın değerleri asla unutulmayacaktır. Bu amaçla bizlerden desteğini esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a gençlerimiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

“KENDİ DEĞERLERİMİZİ ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ”

Yaşar Doğu’yu yazdığı kitapla anlatan Yazar Ahmet Seven’i tebrik ederek çiçek hediye eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “ Gençler Değerleriyle Buluşuyor, projesini çok önemsiyorum. Çünkü bu toprakların değerlerini gençlerimize doğru anlatmak zorundayız. Biz gerçek hikayeleri olan ve gerçek başarılar kazanan bu değerlerimizi anlatmazsak, hakim güçler kağıt üzerinde senaryolaştırılmış sahte kahramanları empoze ediyorlar. Bizim içimizden olan bu önemli şahsiyetler gençlerimize en iyi örnek ve rol model olacak şahsiyetlerdir. Yaşar Doğu’da şehrimizin yetiştirdiği en büyük sporculardan biridir. Başarıları şehrimizi hatta Türkiye’yi aşarak dünyaya mal olmuştur. İşte bu nedenle bu projeye büyük önem veriyorum ve projemizin devamında gereken tüm desteği sağlamaya devam edeceğiz. Hem bu güzel konferansta hem de projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.