BAŞKAN TOK’TAN SAMSUNLULUK VURGUSU

BAŞKAN TOK’TAN SAMSUNLULUK VURGUSU

Kavak Dernekler Federasyonu’nda (KADEF) konuşan Başkan Erdoğan Tok, “Hemşeri derneklerimiz bizim için çok önemli. Hemşeriler bizim bizim kültür zenginliğimizdir. Samsun için aynı uğurda ortak gayede birlik beraberlik içerisinde...

Kavak Dernekler Federasyonu’nda (KADEF) konuşan Başkan Erdoğan Tok, “Hemşeri derneklerimiz bizim için çok önemli. Hemşeriler bizim bizim kültür zenginliğimizdir. Samsun için aynı uğurda ortak gayede birlik beraberlik içerisinde çalışmalıyız” dedi

Gerçekleştirilen ziyaretlerle Bayındırlık ve İskan eski Bakanı ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkan Vekili Serkan Akyüz ve AK Parti ailesinin üyeleri İlkadımlılarla bir araya geldi. KADEF Üyeleri ile gerçekleştirilen buluşma sonrası İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi sakinleriyle yoğun bir ilgi altında bir araya geldiler.

"HEMŞEHRİ DERNEKLERİ KARDEŞLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR"

Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz ve yönetimiyle bir araya gelinen buluşmada dernek üyelerine seslenen Başkan Erdoğan Tok; "Hemşehri Derneklerine her zaman büyük önem vererek elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya çalıştık ve bundan sonra da desteklerimizi ve beraberliğimizi devam ettireceğiz. Bizim bakış açımız şehrine katkı sağlayan herkes o şehrin sahibidir ve nereli olduğu değil nereli hissettiği önemlidir. Bu düşüncelerle ortak paydamız Samsun ve İlkadımımızdır. Bu ortak payda etrafında bir araya gelerek farklı kültürleri bir arada yaşatmak hemşehri derneklerinin en önemli katkılarıdır. Yöresel kültürlerin yaşatılması, tanıtılması, hemşehrilik hukukunun geliştirilmesi, farklı kimlikler ve kültürlere sahip çıkarak birlik duygusunun geliştirilmesi için hemşehri derneklerimizle beraber hareket ederek birlik ve beraberlik içerisinde Samsun için üretmeli. Ortak paydamız Samsun olmalı. Belediye olarak hemşehri derneklerimizin ‘kentlilik bilinci ve kültürünü’ oluşturmasını, Samsun adına ortak bir gayede buluşmalarını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

SAMSUN’UN EN BÜYÜK YATIRIMLARINDAN İKİSİ KIRAN VE ÇATALARMUT’TA HAYATA GEÇTİ

Kıran Mahallesi sakinlerinin coşkulu karşılaması ve samimiyetlerinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Değerli mahalle sakinlerimizin gösterdiği ilgiye çok teşekkür ederim. Yaptığımız hizmetlerin karşılığını bu sıcak yaklaşımlarla almak bizler için en büyük sevinç kaynağı oluyor. Kıran ve Çatalarmut Mahallelerimiz bir birine yakın mahalleler. Burada gerçekleştirdiğimiz asli belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olan İlkadım Gençlik Merkezi ile sadece bu iki mahallemiz değil ilçemizin birçok mahallesinden gençlerimiz bir araya gelerek geleceğe daha iyi hazırlanma şansı buluyor. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüme öncülük ederek şehrin büyüme yönünü belirleyen Yeni Belediye Hizmet Binamız da Kıran Mahallemizde hayat buluyor. Samsun’un en büyük yatırımlarından iki tanesini şehrimizin yeni merkezi olarak düşündüğümüz mahallelerimizde hayata geçirmiş olduk. Bu akşam burada gördüğümüz ilgi ve kardeşlikle de İlkadım ve Samsunumuza mutlulukla hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“SAMSUN’U MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ”

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın 12 bin üyesiyle Samsun'un önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kavak Dernekler Federasyonu'nu başkanı ve üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiği konuşmasının ardından vatandaşlara seslenen Bayındırlık ve İskan eski Bakanı ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Demir; “ 60 derneği ve 12 bin üyesi olan Kadef-Kavak Dernekler Federasyonu’nu ziyaret ederek dernek üyelerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kavak, Samsun’un istikbalinde önemli katkısı olan nadide bir ilçemizdir. Kavaklı hemşerilerimizin Samsun’un gelişimi sürecinde bu şehrin her sokağında önemli katkısı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu açıdan bakıldığında Partimizin kuruluşundan itibaren bizlere verdiğiniz samimi desteği şimdi de sizlerin gözlerinde görüyoruz. 16 yıl öncesinin Kavak’ı ile bu günü karşılaştırdığımız da yaptıklarımızın, yapacaklarımızın garantisi olduğunu biliyorsunuz. En ücra bölgeden başlayarak tüm köylerimizin alt yapısını bitireceğiz. Bugüne kadar göç veren bölgelerimizi şimdi göç alan, işsizliğin büyük oranda asgariye indiği bölgeler haline getireceğiz. Samsun için en önemli sorunlardan biri park sorunudur. İvedilikle çözülmesi geren bu mesele önceliğimizdir. Bunu şehrin dokusunu bozmadan yapmak için büyük bir ana plan hazırlıyoruz. Şehrin içerisinde büyük yaşam alanlarına ihtiyacımız var. Bizim ilkemiz ‘insan için şehirdir. Bunun öncelikle hantal, kullanılmayan binaları yıkarak çevreye uyumlu merkezler kuracağız. Samsun fuarını yeniden uluslararası olarak ihya edeceğiz. Samsun’un marka şehir olması için en önemli projelerimizden biri bu olacak. Cumhurbaşkanımızın önemle üzerinde durduğu millet bahçelerinden biri Samsun’da olacak. İçerisinde güzel bir camii ve sosyal alanlar olan bu bahçe Karadeniz’in gözdesi, çekim merkezi olacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.