BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN'DEN YENİ HEDEF: ‘MOBİLYADA SAMSUN MARKASI’

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN'DEN YENİ HEDEF: ‘MOBİLYADA SAMSUN MARKASI’

Mobilyacı esnafı ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Daha çok yatırım, daha çok üretim ile mobilyada Samsun markasını yaratmak zorundayız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği'nin düzenlediği kahvaltıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE ÖNEMLİ MESAJLAR

Bayraktepe Restoran'da gerçekleştirilen kahvaltı programında Dernek Başkanı Bahattin Eker'in konuşmasının ardından söz alan Başkan Zihni Şahin, sektöre yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, markalaşmanın önemine dikkati çekerek, "Sektörde daha çok yatırım ve üretimi gerçekleştirerek Samsun markasını oluşturmak zorundayız. Bunu başarabiliriz" dedi.

SORUNLARDAN KAÇMADIK, ÜZERİNE GİTTİK

Göreve geldiği günden bu yana 17 ilçenin birikmiş problemlerinin çözümü için mücadele verdiğini hatırlatan Zihni Şahin, "Şehrimizde gerginlik yaratan bir çok problemin üzerine gittik. Örneğin, Gülsan Sanayi Sitesi'ndeki arkadaşlarla toplantılar yaptık, kaçmadık, sorunun üzerine gittik ve çözümü konusunda sağlıklı adımlar attık. Nerede, hangi sektörde problem varsa, o sektörün temsilcileriyle bir araya geldik. Böylece Samsun'da bir rahatlama oldu" diye konuştu.

KALKINMA MERKEZİ VE FİKİR FIRTINALARI

'Ortak Akıl'ın önemine değinen Başkan Zihni Şahin, "Sorunları bugüne kadar hep ortak akıl ile, hangi meslek grubunda sorun varsa onların temsilcileriyle görüşerek çözdüm. Bu benim anlayışım. Büyükşehir bünyesinde Kalkınma Merkezi'ni kurduk. Proje üreten arkadaşları bir araya getirdik. 6 ay boyunca süren fikir fırtınaları gerçekleştirdik. Samsun'un bugüne kadar değerlendirilmeyen potansiyelini harekete geçirmek için mücadele ediyoruz. Zararın neresinden dönersek kardır" dedi.

MOBİLYA SEKTÖRÜ BİR ARADA OLMALI

Mobilyacı esnafının bir çatı altında, ayrı bir alanda faaliyetlerini sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin, "Bir sektörde ayrı ayrı yapılan çalışmalar ve üretim, özellikle pazarlamada sıkıntı yaratacaktır. Sektörün tek çatı altında bir arada üretimde yatırım yapması, üretim gerçekleştirmesi o sektörün yararınadır. Böyle bir oluşum sektörün kar etmesini de sağlar" diye konuştu.

DAHA ÇOK YATIRIM, DAHA ÇOK ÜRETİM

Mobilya sektöründe atılacak sağlam adımların sektörün geleceği için hayati önemde olduğuna da dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, "Böylece mobilyada Samsun markasını oluşturabiliriz. Hedefimiz bu olmalı. Daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok insanımıza iş imkanı sağlama hedefimize birlikte yürüyeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.