Başkan Zihni Şahin'den 'Yeni Yıl' mesajı

Başkan Zihni Şahin'den 'Yeni Yıl' mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni yılı kutladığı mesajında çok önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, "Hizmete sevdalı, Samsun'a sevdalı olarak mazeret üretmeden, kimseyi kötülemeden çalıştık. Ayırımcı değil birleştirici olduk" dedi.

Samsun Büşükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Yeni Yıl'a sayılı gün kala yaptığı açıklamada, birbirinden önemli mesajlar verdi. Başkan Şahin, Samsun'u daha güzel bir geleceğe taşımak için var güçleriyle mücadele ettiklerini belirttiği mesajında, "Kavgayı değil sevgiyi esas aldık. Ayırımcı değil birleştirici olduk" dedi.

'KAVGAYI DEĞİL SEVGİYİ ESAS ALDIK'

Başkan Zihni Şahin, tüm Samsunluların ve milletin yeni yılını kutladığı bir mesaj yayımladı. Mesajına, "Anlayışımız Samsunumuza ve insanımıza hizmet etmek olmuştur" sözleriyle başlayan Başkan Zihni Şahin, ardından şu açıklamalarda bulundu:

"Anlayışımız insan merkezli gönül belediyeciliği olmuştur. Biz Başlayan projeleri yarım bırakmadık devam ettirdik bir kısmını da tamamladık ve emeği geçenlere her zaman teşekkür ettik. Mazeret üretmedik, kimseyi kötülemedik. Çözüm odaklı olduk çalışmalar yaptık, projeler ürettik. Kavgayı değil sevgiyi esas aldık. Ben yerine biz dedik ve ortak akıl ile yürümeyi tercih ettik. Geçmişte hiç bir dönemi karalamadık, insanlarımızı incitmedik. Hayırla saygıyla ve rahmetle yad ettik. Birlik ve beraberliğe önem verdik. Biz, Samsun olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile hareket ettik.

'VALİMİZ, MİLLETVEKİLLERİMİZ, BAŞKANLARIMIZ...'

Ayırımcı değil birleştirici olduk. 17 ilçemizde adaletli bir şekilde hizmet vermeye çalıştık. Toplumumuzun her kesimi ile Büyükşehir belediyemizin bir ve beraber olmasını arzu ettik. Bunun adımlarını attık. Sayın valimiz, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, protokolümüz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, AK Parti İl Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkan ve yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meclis üyelerimiz, üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, muhtarlarımız işdünyamız, esnafımız, sanatcılarımız, spor camiamız, basınımız ve toplumumuzun her kesimiyle sevgiyle birlikte yürüyerek Samsunumuz'a hizmette sevdalı olduk. Samsunumuzun menfeaatleri, Samsunumuzun kazanması, Samsunumuzun daha ileriye gitmesi, milli mücadelemizin 100.yılı olan 19 Mayıs 2019 ve Samsunumuzun 2023 vizyonu konuları en önemli hedef ve amaçlarımız olmuştur.

1.2 MİLYAR LİRALIK 200'DEN FAZLA PROJE

Bu niyet ve vizyonla hareket ettik. Bunun hazırlıkları ve çalışmaları içinde olduk. 1.2 milyar tutarında 200 den fazla projeyi yürüttük. 500 kilometre yeni yol yapmak nasip oldu. Akıllı kent sistemleri yanında akıllı ulaşım sistemlerini başlattık. Kentsel dönüşümün adımlarını attık. Samsunumuz için daha çok yatırım daha çok üretim ve daha çok istihdamı gündeme getirdik. Tarım ve turizm hedeflerini ortaya koyduk. Kırsal kalkınmayı gündeme getirdik. 2 milyon metrekarelik Kuzey Park, sportif alanlar, yeni sanayi siteleri, sosyal belediyecilikte çeşitlilik gibi bir çok önemli yatırımı, projeyi hayata geçirmeye başladık.

'İNSANIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN DİYE...'

Kültür, sanat, kadınlar, üniversite öğrencilerimiz ve tüm öğrencilerimize yönelik hazırlıklarımız oldu. Altyapı, arıtma tesisleri, içme suyu ve ulaşımın(yol) olmazsa olmazımız olduğunu ifade ettik. Gerekli tüm adımları attık. Gülsan sanayi sitesi esnafımızın, halk otobüscülerimizin, dolmuşcularımızın problemlerine mağduriyete neden olmadan çözüm ürettik. Amatör spor kulüplerimize yardımcı ve Samsunspor'umuzun yanında olduk. Personelimizin haklarını teslim ettik. Kısacası insanımız mutlu olsun, yüzleri gülsün diye gayret ettik.

'TÜM VAKTİMİZİ HALKA HARCADIK...'

Çok şükür bugün Samsunumuzun bu vizyon ve hedeflere kitlendiğini ve hemşerilerimizin sahiplendiğini görmekteyiz. Çok şükür siyasilerimiz de bunları ifade ediyor. Samsunumuz için ortak akılla açılan bu yolda yürünmesi halinde şehrimiz ve insanlarımız kazanacaktır. Biz geçmişe değil, geleceğe baktık. Samsunumuz için daha güzel bir gelecek sevdası ile yürüdük. Bizim hizmet etme ve halkımızla beraber olmak dışında bir vaktimiz olmadı. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve milletimizin yeni yılını kutluyor, mutluluk, sağlık ve başarlar diliyor, saygılarımı sunuyorum. Sevdamız Samsun, sevdamız hizmet..."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.