Başvurular e-Devlet üzerinden anında alınıyor! Bir yıl boyunca kesintisiz ödeme yapılıyor

Başvurular e-Devlet üzerinden anında alınıyor! Bir yıl boyunca kesintisiz ödeme yapılıyor

Ekonomik desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için yapılan destek ödemelerine dair merak edilenler artıyor. E-Devlet üzerinden alınan ekonomik destek başvurularına ilişkin detaylar netleşirken bir yardım programını daha detaylandırdık.

Ekonomik koşulların giderek zorlaştığı enflasyonist ortamda bazı vatandaşların asgari geçim koşullarını karşılayamaması üzerinde hükümet düğmeye bastı. Asgari geçim şartlarını sağlayamayan vatandaşlar için yapılan desek ödemeleri devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sağlanan Aile Destek Paketi ödemelerinin detayları merak edildi.

Türkiye'de Aile Destek Programı ödeme tarihleri ile ilgili sorgulamalar gündeme gelirken bu süreçte ödemelerin en az 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerine zamlı olarak yatırılacağı ifade edildi. Her ay Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan destek programı kapsamında başvurular e-devlet kapısı üzerinden alınırken başvurulara ilişkin sorgulama işlemleri de buradan yapılıyor.

AİLE DESTEK PROGRAMI İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM YAPILIYOR

Aile Destek Programı ile ekonomik olarak yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara destek sağlanırken programa başvuran kişinin haneye giren gelir toplamı değerlendiriliyor.

basvurular-e-devlet-uzerinden-aninda-aliniyor-bir-yil-boyunca-kesintisiz-odeme-yapiliyor.webp

Türkiye'de Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ve ikametgah adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) yapılabilirken vatandaşların bu vakıflara giderek ya da e-devlet üzerinden başvurularını yaparak 12 ay boyunca da bu ödemelerden faydalanabilecekleri belirtildi.

ekran-goruntusu-2024-02-28-133357.png

Ödemeler 2024 yılı için zamlanırken bu ödemelerden de başvurusunu gerçekleştirip yapılan inceleme sonucu olumlu dönüş alanlar yararlanabiliyor.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.