"BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIM İNSAN ODAKLI"

"BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIM İNSAN ODAKLI"

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyecilik anlayışının insan odaklı olduğunu belirterek, “Atakum’da komşuluk hukuku kurmaya çalışıyorum. İnsanların sokakta birbirine selam vermesi, derdini dinlemesi için çabalıyorum”...

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyecilik anlayışının insan odaklı olduğunu belirterek, “Atakum’da komşuluk hukuku kurmaya çalışıyorum. İnsanların sokakta birbirine selam vermesi, derdini dinlemesi için çabalıyorum” dedi.

Atakum Belediyesi Nisan ayı olağan toplantısı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan 6 madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıda gündem maddeleri arasında bulunan encümen ve denetim komisyonu üyeleri seçildi. Atakum Belediyesi 2022 Faaliyet Raporu ile Atakum Belediyesi Denetim Komisyonu Raporu da görüşüldü.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU”

Meclis başlangıcında Adıyaman’da gerçekleştirilecek iftar programıyla ilgili bilgi veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Adıyaman’da her gün Samsunlu derneklerimiz bir iftar programı düzenliyor. 7 Nisan’daki iftar programını Atakum Belediyesi gerçekleştirecek. Ben de katılım sağlayacağım. Samsunlu vatandaşlarımızın selamlarını depremzedelere ileteceğim. Kenti dolaşacağım. Bölgede uzun süre dolaşıp, durumu aklıma yazmaya cesaret edemiyorum. Atakum’da 5 bine yakın depremzede aile var. Bu insanlar yurtlarda, yazlık evlerde ve vatandaşlarımızın açtığı evlerde ikamet ediyorlar. Yurtta kalanların giyim, kuşam dışında yiyecek anlamında bir sıkıntısı yok. Devlet bunları karşılıyor. Diğer konaklama yerlerinde kalan vatandaşların ise her türlü ihtiyacı olabiliyor. Onların ihtiyacını karşılamak için aracılık yapıyoruz. Depremzedeler için diye AtaMarket Gıda Bankası’nı destekledik. Bize başvuran depremzedelere kart verdik. O kart sayesinde Gıda Bankasından her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Misafirlerimizin ne kadar süre burada kalacağını bilmediğimizden bu sistemi daha da aktif hale getirmek için çalışıyoruz. Zaman zaman kentin ileri gelenlerine bu hizmetimizden bahsediyorum. Çok şükür bu anlamda Atakum’da bu güne kadar kim ne yapması gerekiyorsa her şeyi yaptı, elini taşın altına koydu” diye konuştu.

“ORTAK AKIL BU”

Mecliste, Atakum Belediyesi 2022 Faaliyet Raporu ile Atakum Belediyesi Denetim Komisyonu Raporu ile ilgili meclis üyelerinin öneri ve eleştirilerini dinledikten sonra konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Herkes kendi düşüncesini, olması gerekeni söyleyecek biz de eksiklerimizi gidereceğiz. Ortak akıl dediğimiz şey de bu. Buradan ben istedim diye değil, el birliği yaparsak çıkarız. Kamu malı ve milletin değerleri. Milletin değerlerine birlikte sahip çıkabilirsek benim de yüküm azalır. Şehirde gezerken başımız dik, alnımız ak gezeriz. Komşuluk hukuku kurmaya çalışıyorum. İnsanların sokakta birbirine selam vermesi, derdini dinlemesi için çabalıyorum. Benim belediyecilik anlayışım insan odaklı. Yurttaş Cemil Deveci, arkadaşınız ve bu kentli sıfatıyla söylüyorum. Belediye başkanı veya partili sıfatımla da söylemiyorum. İktidar partisini eleştirmek gibi bir derdim yok. Burada iş birliği yapalım. Adaylar gelip gidiyor, onlara da eksikleri anlatalım” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.