Canik Oyuncak Müzesi ilgi görüyor

Canik Oyuncak Müzesi ilgi görüyor

Canik Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı oyuncak müzelerinden Canik Oyuncak Müzesi, çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Müzenin son konukları bir anaokulu öğrencileri oldu.

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde kurulan Canik Oyuncak Müzesi, çocukların beğenisini kazanıyor. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği müzenin son konukları ise özel bir anaokulu öğrencileri oldu. 'Geleneksel', 'fabrikasyon', 'yabancı', 'antik' ve 'yerli' kategorilerinde yüzlerce oyuncağın yer aldığı Türkiye'nin en büyük oyuncak müzesinde anaokulu öğrencilerine Başkan Osman Genç de eşlik etti. Çocuklarla birlikte müzeyi gezen Başkan Genç, müzenin çocukların hayal dünyasını genişlettiğini ve oyuncakların tarihi serüvenini öğrenme imkanı bulduğunu söyledi.

EĞİTİM MERKEZİ

Ülkenin geleceği olan çocukları çok sevdiğini belirten Başkan Genç, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayal dünyasını zenginleştirmek, geçmişten bugüne kadar oyuncakların serüvenini bir müzede anlatmak istedik. Sadece çocuklarımızın değil, büyüklerin de yoğun ilgisi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor" dedi. Çocukların müzeye olan ilgisinden mutlu olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Canik Oyuncak Müzesi, çocuklar için aynı zamanda bir eğitim merkezi oldu. Çocuklarımızdan oldukça yoğun ilgi var. Sadece çocuklarımız değil, büyükler de müzemizi görmek istiyor" dedi.

ÇOCUKLARDAN TEŞEKKÜR

Oyuncak Müzesi'nin, oyuncak tarihine bir bakış olmasının ötesinde, insanlık tarihine bir bakış olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "İnsanlık tarihi boyunca çocukların eline verilen oyuncaklarla tarihin seyrinin nasıl şekillendiği ile ilgili bizlere bir tarih akışı sunan Canik Oyuncak Müzesi, içerisinde Anadolu topraklarında tarih öncesindeki oyuncakları da görme imkanı sağlıyor. Şehrimize farklılık kazandıran ve önemli bir eksikliği gideren oyuncak müzesi sadece Samsunlulara, çocuklara hizmet eden bir müze değil, Samsun dışından da bir çok insanın uğrak merkezi oldu" diye konuştu. Müzeyi çok beğenen anaokulu öğrencileri de, böyle bir müzeyi şehre kazandıran Başkan Osman Genç'e teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.