ÇİĞDEM KARAASLAN: ÖĞRETMEN, ÖĞRETEN VE NESİLLERİMİZE YOL GÖSTERENDİR

ÇİĞDEM KARAASLAN: ÖĞRETMEN, ÖĞRETEN VE NESİLLERİMİZE YOL GÖSTERENDİR

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Büyük özveri, sabır ve emek isteyen öğretmenlik, yüce olduğu kadar mesuliyeti ağır bir meslektir. Öğretmen, öğreten ve nesillerimize yol gösterendir. Gönüllerini dolduran meslek aşkıyla, bedeli hiçbir karşılıkla ödenemeyecek saygın ve özel bu mesleği icra eden, yurdumuzun dört bir yanında her şartta fedakârca görev yapan tüm öğretmenlerimizin ortaya koydukları gayret ve çabalar takdire şayandır. Yedi yüz seksen bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde dipdiri umutları ve bitmek bilmeyen inançlarıyla çalışan fedakârlık timsali öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimizin daha aydınlık olduğuna inancımız tamdır.

İlk emri “oku” olan bir dinin, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, milletimizin verdiği güçlü destekle bizi iktidara taşıdığı 2002’den bu yana eğitimi öncelikli meselelerimiz arasına aldık. AK Parti olarak, her konuda olduğu gibi eğitim alanında da Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve köklü reformlarını gerçekleştirdik. Öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltmek, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmek, öğretmenlerimizi hak ettikleri saygın konuma taşımak, eğitimin kalitesini yükseltmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Bugün artık eğitimde geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak derecede ileri bir noktada bulunmanın, standartları yukarı taşımış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

En değerli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz, bu nedenle en fazla desteği eğitime verdik. 2002 yılında eğitime ayrılan bütçe yalnızca 10 Milyar TL iken 2018’de bu miktarı 134 Milyar TL’ye ulaştırdık.

Gelecek vizyonumuza, tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla geleceğimizi inşa edeceğimiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize öğretmenlerimizin yetiştirdiği; araştıran, okuyan, üreten, güzel ahlak sahibi, insana saygı duyan nesiller ile ulaşacağımızı biliyoruz. Bu misyon ve vazife bilinciyle görevini ifa eden saygıdeğer öğretmenlerimizin hepsini hürmetle selamlıyor, Cumhuriyet’imizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş olanlarını rahmet, minnet ve duayla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.