Cumhurbaşkanı seçim müjdesini açıkladı! Kadın erkek 18-35 yaş arasına 150 bin TL faizsiz kredi verilecek

Cumhurbaşkanı seçim müjdesini açıkladı! Kadın erkek 18-35 yaş arasına 150 bin TL faizsiz kredi verilecek

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı seçimleri tamamlandı.

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı seçimleri tamamlandı. Rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 2 milyon fazla oy alarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim öncesi vermiş olduğu müjdeler de gündemde konuşulmaya devam ediyor. Buna göre ise en önemli vaatleri arasında yer alan evlilik kredisi detayları merak edilirken kredi tablosu ve detayları da belli olmaya başlıyor.

Türkiye Yüzyılı adı altında yeni bir döneme doğru evrilirken bu süreçte de Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağı bunun gelirlerinin tamamının Karadeniz gazı üzerinden finanse edilerek milyonlarca vatandaşa da faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. Devlet tarafından sağlanan bu destek ile birlikte de evlenecek olan gençler finansman desteklerini sağlayacak ve 2 yıl boyunca da geri ödeme yapmayacak.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI KURULACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." dedi.

150 BİN TL FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak.

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz" Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

2 yıl vatandaşlar herhangi bir ödeme yapmazken sonrasında ise 150 bin TL 48 aya eşit bölünerek aylık kolay ödemeli bir şekilde de verilecek.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.