Dolandırıcı Prens

Dolandırıcı Prens

Uzun süredir kendilerini İtalya'da Makedonya Büyükelçisi ve Karadağ ve Makedonya Prensi Stefan olarak tanıtan iki kişi son olarak tatil yaptıkları İtalya'daki beş yıldızlı otelde yakayı ele verdiler. Otelde yaptıkları harcamaların...

Uzun süredir kendilerini İtalya'da Makedonya Büyükelçisi ve Karadağ ve Makedonya Prensi Stefan olarak tanıtan iki kişi son olarak tatil yaptıkları İtalya'daki beş yıldızlı otelde yakayı ele verdiler. Otelde yaptıkları harcamaların gerçek büyükelçiliğe gönderilmesinden dolayı dolandırıcı oldukları ortaya çıkan ikilinin geçmişi herkesi hayrete düşürdü.

Sahte Prens C.S ile kendini büyükelçi olarak tanıtan S.S uzun zamandır dolandırdıkları insanları sahte evraklar düzenleyerek sahte sosyal medya hesapları açıp destekleyerek kandırmışlardır. Kandırılan kişiler arasında oldukça ünlü ve herkes tarafından tanınan kişiler de yer almaktadır. Bu kişilere kanun adına hiçbir hükmü bulunmayan unvanlar da vermişlerdir. Sahte kimliklere sahip olan bu kişiler bir çok ünlü devlet adamı ile de görüşmeler gerçekleştirmişlerdir. Bu süre içerisinde bir çok lüks tatil, gezi ve görüşmeler yapan ikiliyi son tatil yerleri Puglia ele verdi. Lüks tatil faturası sayesinde yakalanan ikilinin yapılan araştırmalar sonucunda yapılan sahte görüşmelere ait belgeler, nişanlar, sertifika ve sahte damgalar çıkmıştır.

C.S ve S.S'nin düzenlediği bu dolandırıcılıkta ünlü isimlerinde adları geçmektedir. Bunlardan bir tanesi de Pamela Anderson' dur. Bu ikili tarafından Pamela Anderson kontes ilan edildi. Birçok fotoğrafı paylaşılan bu ikilinin bir diğer dolandırdığı kişi ise, Vatikan Devlet Sekreteri'dir. Kardinal Pietro Parolin'de dahil olmak üzere bir çok devlet kişisi de bu dolandırıcılar ile tanışmışlardır. Yakalandıktan sonra bu ikili için haklarında soruşturma başlatılmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.