“Engellilik, başarıya engel değil, önemli olan başarıya olan inançtır”

“Engellilik, başarıya engel değil, önemli olan başarıya olan inançtır”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Tok mesajında; “ Engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak için çalıştıklarını ifade etti.

 “ENGELLİLİK, TÜM TOPLUMU İLGİLENDİRİR”

Engellilik,  sadece engellileri ve onların ailelerini ilgilendiren bir sağlık problemi olmadığına dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Engellilik, toplumsal yönüyle tüm insanlığı ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmektir. Günlük  hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek, onların hayata sıkı sıkı tutunmalarını, içlerinde yatan yaşama sevinci, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır.”dedi.

“ENGELLİLİK, BAŞARIYA ENGEL DEĞİL”

Ülkemizde tüm engelleri yıkarak başarılara imza atan sanatçıların, sporcuların örnekleriyle dolu olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Engelli vatandaşlarımızın engellerinin başarıya engel olmadığına eğitimde, sporda ve sanatta  sürekli müşahade ediyoruz. Bunun en son örneğini, Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltere’yi yenerek, ülkemizi  Avrupa Şampiyonu yapan Ampute Engelli Milli Takımımızın mücadelesinde gördük. Engellilik, hiçbir şeye engel değil. Tüm bu güzel örnekler,  diğer engelli bireyleri cesaretlendirmeli ve hayata bakış açılarını değiştirmelidir. Bu sebeple tüm bireylerin temel hakkı olan yaşama hakkına saygı göstererek, bu haklarını sonuna kadar kullanmaları için uygun ortamı sağlamalıyız. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimizin garantisini veremiyor.Zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.