EVDE DESTEKTE YOĞUN MESAİ

EVDE DESTEKTE YOĞUN MESAİ

Atakum Belediyesi, 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi ile her geçen gün daha fazla eve ulaşarak dayanışmayı büyütüyor.Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar...

Atakum Belediyesi, 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi ile her geçen gün daha fazla eve ulaşarak dayanışmayı büyütüyor.

Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi, Atakum’un dört bir yanına ulaşarak, her geçen gün daha fazla eve dayanışmayı taşıyor.

Uzman ekipler düzenli aralıklarla ziyaret ettiği evlerde ihtiyaç duyulan temizlik, yemek, kişisel bakım, psikolojik destek, sağlık ve teknik alanlarında yoğun mesai harcıyor.

RUTİN OLARAK ZİYARET EDİLİYOR

Sosyal belediyecilik anlayışını tüm projelerinde ortaya koyan Atakum Belediyesi, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin, "Evdeki ihtiyaçlarınızda, Atakum Belediyesi yanınızda" diyerek duyurduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi ile 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza attı.

Ay boyunca rutin olarak ziyaret edilen evlerde yaş almış veya dezavantajlı grupta bulunan Atakumluların evdeki tüm ihtiyaçlarını karşılayan ekipler temizlikten tamirata, psikolojik destekten şeker ve tansiyon takibine kadar hem evin hem de ev sahibinin ihtiyaçlarında yanında oluyor.

Evde Destek Hizmetleri’nin yararlanıcıları yurttaşlar ise yapılan hizmetin çok değerli olduğunu belirterek Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye ve Evde Destek Hizmetleri Birimi personeline teşekkür ediyor.

UZMAN EKİP SAHADA

Evde Destek Hizmetleri Birimi bünyesinde yurttaşlara psikolojik destek sağlamak için iki psikolog, saç bakımı için iki kuaför, evde temizlik işlerini gerçekleştirebilmek için on sekiz temizlik personeli, yaş almış vatandaşların bakımı için iki bakım uzmanı; tansiyon, nabız, şeker ölçümü yapacak bir hemşire ile tamir ve onarım gibi teknik ihtiyaçları karşılayabilmek için iki teknik personel hazır bulunuyor.

Evde Destek Hizmetleri Birimi’nden faydalanmak isteyen Atakumlular, 0362 437 43 18 ve 0552 963 02 80 numaralı hattan belediyeye ulaşıp talep oluşturabiliyor.

Komisyon incelemesinin ardından Evde Destek Hizmetleri Birimi, belirlenen şartlara uyan yurttaşların yer aldığı listeler doğrultusunda belediye hizmetini kent geneline ulaştırıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.