Faizin musluğu öyle bir açıldı ki duyan parasını yatıracak! TL'sini o bankaya götüren 37479 TL kazanacak

Faizin musluğu öyle bir açıldı ki duyan parasını yatıracak! TL'sini o bankaya götüren 37479 TL kazanacak

Elinde TL bulunduranlar paralarının değer kaybını önlemek için çeşitli yatırımlar yapıyor. Döviz, altın ve borsa gibi yatırım araçlarının yanı sıra vadeli mevduat hesaplarını da tercih ederken 32 günlük vadeli mevduat hesabının getirisi de belli oldu.

Ülkemizde artan döviz ve altın kuru nedeniyle elinde Türk Lirası (TL) bulunanlar paralarını yatırım araçlarına yatırarak değerlendirmek istiyor. Elinde bulunan TL'nin değer kaybetmemesi ve parasının durduğu yerde artması için bankaların mevduat hesaplarındaki faizlerini merak edenler de araştırmalarını sürdürüyor.

Para piyasalarındaki yükselişin ardından Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybını önlemek adına parasını bankalara yatırarak vadeli mevduat hesapları aracılığı ile getiri elde etmek isteyenler için bankaların faiz musluğunu açtığı öğrenildi.

ekran-goruntusu-2023-09-29-190341.png

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından faiz artışları devam ederken vadeli mevduat hesaplarındaki faiz getirisi de yükseldi. Bununla beraber ING Bank'ın faiz getirisi belli oldu.

ING BANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ

TCMB tarafından açıklanan karar doğrultusunda politika faiz oranı yüzde 42,50 seviyesine yükselirken alınan bu karar sonrasında mevduat faiz oranlarında yükseliş yaşandı. Artan faizlerin ardından ING Bank, mevduat faizini yüzde 45 olarak açıkladı.

ekran-goruntusu-2024-01-11-214229.png

32 günlük vadeli mevduat hesabı açmak isteyenler için en yüksek faiz oranını yüzde 45 olarak ilan eden ING Bank, yatırım yapan müşterilerine aylık faiz getirisi ile kazanç sağlayabileceklerini açıkladı.

ekran-goruntusu-2023-08-06-164423.png

ING BANK 1 MİLYON TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR?

ING Bank tarafından açıklanan yıllık vadeli mevduat hesapları için yapılan hesaplamada yatırımcının bankadaki kazancının arttığı bildirildi. 1 milyon liranın aylık faiz getirisi yüzde 45 üzerinden hesaplandı. Buna göre müşterinin elde edeceği kazanç da 37 bin 479 TL olarak açıklandı.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.