Galatasaray Adası`nın Karşısında 3. Yıkım Gerçekleşti

Galatasaray Adası`nın Karşısında 3. Yıkım Gerçekleşti

İstanbul BüyükŞehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşen yıkım, Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi'nde gerçekleşti.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yıkım ekibi, bir denizcilik firmasına ait olduğu belirlenen...

İstanbul BüyükŞehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşen yıkım, Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi'nde gerçekleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yıkım ekibi, bir denizcilik firmasına ait olduğu belirlenen bina için yıkım kararı alındığını bildirdi. Belediye yıkın kararı için eşyaların dışarıya çıkartmaları istedi. Firma çalışanları ve belediye ekiplerinin yardımı ile eşyaların nakliye işlemleri başladı ve binayı tamamen boşalttılar. İş yeri çalışanları ise yıkım kararından habersiz olarak şok içinde olayı izlediler.

Sabah İşlerine Gelen Çalışanlar Şok Eden Bir Süpriz

Belediye ekiplerinin firmaya gelerek yıkım haberini vermesi üzerine çalışanlar, bu haber karşısında büyük bir şok yaşadılar. Sabah erken saatlerde iş gelen çalışanlar, olaydan habersiz rutin mesailerine başlamışlardı. Belediye çalışanları ile yıkım ekibi, ofis eşyalarını nakliye kamyonlarına yüklemeye başladılar. Belediye yıkım ekibi, binanın tamamen boşaldığını kontrol ettikten sonra yıkım işlemini gerçekleştirdiler.

Kuruçeşme'deki Bina Tamamen Yıkıldı

Yıkım kararı alınan binanın, uluslararası lojistik hizmet veren Atlantis Tankers firmasına ait olduğu belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili bir açıklama yayınladı. “Beşiktaş ilçesinde bulunan Muallim Naci caddesi 95 ile 93 nolu kapı adreslerine yönelik, encümenlerce belirlenen, 2960 sayılı Boğazlar Kanununa göre aykırılıklar oluştuğu için yıkım kararı alınmıştır. Emniyet Kuvvetleri vasıtası ile alt yapı hizmetlerinin kesilip, firma içindeki eşyaların nakli sonrası 1 Haziran 2017 tarihinde yıkım gerçekleşmiştir” şeklinde İstanbul Belediyesi gerekli açıklamayı sunmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.