Gazi ve şehit yakınlarından Mustafa Demir'e ziyaret - Son Dakika Samsunspor Haber

Gazi ve şehit yakınlarından Mustafa Demir'e ziyaret - Son Dakika Samsunspor Haber

18 Eylül 2021 - 14:52

Gazi ve şehit yakınlarından Mustafa Demir’e ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu ülke, uğrunda şehit olup canını, kanını veren kahramanlar sayesinde var olmuştur. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetler başımızın tacıdır” dedi.

Gazi ve şehit yakınlarından Mustafa Demir’e ziyaret
Son Güncelleme :

18 Nisan 2019 - 22:11

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Başkan Demir, “Ülkemiz, uğrunda canını veren şehitler sayesinde var olmuştur, var olmaya devam edecektir. Bu nedenledir ki onların bizlere bıraktığı emanetler başımızın tacıdır” dedi.
ŞANLI TARİH, ONLARIN SAYESİNDE
Dernek Başkanı Necati Yılmaz ve şehit aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Mustafa Demir, “Şanlı tarihi sayısız kahramanlıklarla dolu Türk milletinin birlik ve bölünmez bütünlüğünün en büyük kanıtı, bu topraklar için canını feda eden şehitlerimizdir. Türk milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden her zaman başarı ile çıkmıştır. Bu başarının yegâne sahibi vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz gazi ve şehitlerimizdir. Onların emanetleri olan sizler de bizim başımızın tacısınız. Ülkemiz vatan uğrunda canını veren kahramanlarımız sayesinde var” diye konuştu.
Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Necati Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Mustafa Demir’e bordo bereli asker heykeli hediye etti.
ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI
Öte yandan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Şehitler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik, Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir. Bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür. Tarih boyunca aziz milletimiz, bu uğurda şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmıştır. Bölünmez bütünlüğümüzün en büyük kanıtı ve ispatı da yine şehitlerimizdir. Vatan toprağı ve bayrağı için canını veren şehitlerimiz, bütünlüğümüzün en önemli göstergesi, birliğimiz ve beraberliğimizin baki olduğunun da en önemli kanıtıdır.

‘ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ’
Vatanımızı kanları ve canları pahasına koruyan, bu milletin onuruna sahip çıkan, başımızı dik tutan, ülkemize karşı her türlü kalkışmaya karşı canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacak, emanetlerine sıkı sıkı sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyor, ailelerine ve yakınlarına da sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.