GERZE'DEN ATAKUM'A CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

GERZE'DEN ATAKUM'A CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Gerze’den Atakum’a “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştiren Neslihan Çavdar ve Hayriye Yılmaz Bayrakal, getirdikleri Türk Bayrağı’nı ATAK Kurucusu Av. Gülay Deveci’ye teslim ettiler.Gerze’den başlattıkları “Cumhuriyet...

Gerze’den Atakum’a “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştiren Neslihan Çavdar ve Hayriye Yılmaz Bayrakal, getirdikleri Türk Bayrağı’nı ATAK Kurucusu Av. Gülay Deveci’ye teslim ettiler.

Gerze’den başlattıkları “Cumhuriyet Yürüyüşü” ile 120 kilometre yol kateden Gerze Doğa Yürüyüşçüleri üyeleri Neslihan Çavdar ve Hayriye Yılmaz Bayrakal, Atakum’da coşkuyla karşılandı. Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin işbirliğiyle düzenlenen törenle iki yürüyüşçü, Türk Bayrağı’nı Atakum Kadın Girişimi,Üretim ve İşletme Kooperatifi (ATAK) Kurucusu Av. Gülay Deveci’ye teslim etti.

Atakum Kent Konseyi Cumhuriyet Kadınları Bandosu gösterisi eşliğinde Yeşilyurt AVM önünde gerçekleştirilen bayrak teslim törenine yurttaşlar büyük ilgi gösterdi. Törende Cumhuriyet Kadınları’nın bando sesleri Atakum Sahili’nde yankılandı.

“KADINLAR OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ”

Kadınların üretimde ve toplumsal yaşamda aktif rol alması için önemli çalışmalara imza atan ATAK Kurucusu Av. Gülay Deveci,Türk Bayrağı’nı öperek teslim aldı.İki kadın yurttaşın gerçekleştirdiği etkinliğin gururunu yaşadığını belirten Av. Gülay Deveci, “Türk kadınının gücünü ve demokrasisini yansıttınız. Günümüzde tüm kadınların toplumsal cinsiyet eşitsizliğine uğradığına hatta kız çocuklarının doğmasının engellendiğine ne yazık ki şahit olmaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu güzel ülkeye ve Türk Milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Yarın Cumhuriyet’in 99 .Yıl Dönümünü kutlayacağız. Atatürk, 28 Ekim 1923’te ‘Efendiler hazır olun, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz’ demişti. Demokrasinin en itici gücü kadınlar. Kadınlar olmazsa ne kalkınma ne de demokrasi tam anlamıyla gerçekleşir.O nedenle yapmış olduğunuz bu yürüyüşü büyük bir saygıyla karşılıyorum. Atakum’a ve Atatürk'ün şehrine hoş geldiniz” diye konuştu.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞLERİ DEVAM EDECEK

Törende duygusal anlar yaşayan Neslihan Çavdar “Şu an o kadar duyguluyum ki anlatamam.Cumhuriyet kadınları olarak benzer etkinlikleri ve yürüyüşleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Her zaman kadınların yanında ve destekçisi olacaklarını belirten Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Esin Çelebi “Atakum Kent Konseyi Cumhuriyet Kadınları Bandosu ile coşkuyla karşıladığımız iki kadın arkadaşımızın yürüyüşü ”Cumhuriyet Yürüyüşü” adı altında gerçekleştirilmiştir. Bu yürüyüş ve onurlu mücadeleleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.