GÖZALTI IŞIK DOLGUSU UYGULAMASI İLE ETKİLEYİCİ BAKIŞLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ | Son Dakika Samsunspor Haber

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU UYGULAMASI İLE ETKİLEYİCİ BAKIŞLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ | Son Dakika Samsunspor Haber

6 Temmuz 2021 - 09:38

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU UYGULAMASI İLE ETKİLEYİCİ BAKIŞLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Göz çevresinde oluşan yaşlanma belirtileri kaz ayaklarının fazla olması ve göz altlarında meydana gelen çukurlaşmalar ile ortaya çıkabiliyor.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU UYGULAMASI İLE ETKİLEYİCİ BAKIŞLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Son Güncelleme :

29 Nisan 2021 - 15:48

25 yaşında oluşmaya başlayan bu değişimler kişinin yaşlı, yorgun ve bitkin görünmesine sebep olabilir. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması göz altlarındaki kararmayı yok ediyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas, gözaltı ışık dolgusu uygulamaları ile olumsuz yüz görüntüsünden çıkabileceğini belirtiyor. Op.Dr. Leyla Arvas, gözaltı ışık dolgusunun mutlaka Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorları tarafından yapılması gerektiğinin de altını çiziyor.

Gözaltı Kararması Neden Oluşur?

  • Kişide yapısal özelliklerden dolayı gözaltı kararmaları var olabilir. Gözaltı kararmalarında genetik faktörlerin rolü büyüktür
  • Gözaltı yağ torbalarındaki azlık
  • Göz çevresindeki atar ve kılcal damarların normalden biraz daha fazla olması
  • Fiziksel yorgunluklar (Menstrüasyon dönemi, stres, yorgunluk ve hatta açlık faktörleri)
  • Sigara ve alkol kullanmak, uyku problemleri, gözaltına krem uygulaması yapmamak ve nemden yoksun bırakmak, göz altlarını güneşten korumamak da gözaltı kararmasına sebep olabilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu gözaltında bulunan çökük durumun düzeltilmesi için bu bölüme yapılan tedavinin ismidir. Işık dolgusu ile gözaltı kararması sorunu çözülür, torbalanma ya da kırışıklık oluşumunun önüne geçilir. Adını, dolgu içinde bulunan ve uygulandığı zaman ışık etkisi gösteren dermal dolgudan alır.

Gözaltı Işık Dolgusu İçeriğinde Ne Bulunur?

Gözaltı ışık dolgusu içeriğinde 8 aminoasit, 3 antioksidan, vitaminler, mineraller ve hyaluronik asit dolgu maddesi bulunmaktadır. Bu formülasyon cildin ihtiyacı olan bütün besin maddelerini içerir. Bu besin maddeleri hücresel yapılanmayı sağlar ve göz çevresinde aydınlık bir görünüm oluşmasında etkilidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Neden Tercih Ediliyor?

Çoğunlukla orta yaştan itibaren göz altlarında kararmalar ve çukurlaşmalar görülür. Gözaltı bölgesinde kararma, çukurlaşma, morluk ve koyu renk halka oluşan kişilerde bu bölümün iyileştirilmesi ve görünümünün düzeltilmesi için yapılan bir uygulamadır. Gözaltlarındaki bu bölgenin doldurulması ile kişiyi daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlamak için kullanılır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Uygulama 18 yaşını geçen ve uygulamaya engel ciddi sağlık sorunları bulunmayan kişilere güvenle yapılabilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki çukurluklar ve morluklardan rahatsız olan kişilere uygulanır. Toplumda daha bakımlı, hoş görünmek ve sosyal statü gereği yaptırılması gerekli olan bir işlemdir.İşlem gözaltı derisini iyileştirdiği için göz çevresinin gençleştirilmesi için de uygulanmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması Nasıl Olur?

Gözaltı bölgesi oldukça nazik bir bölgedir. Uygulamanın hasta bakımından konforlu geçmesini sağlamak amacıyla öncelikle bu bölüme anestezik krem sürülür. Ortalama 15-20 dakika sonra gözaltı tamamen uyuşmuş olur. Ayrıca dolgu içeriğinde bulunan anestezi içerikli madde ile enjeksiyon sırasında acı, ağrı, sızı görülmez. Hasta için konforlu bir uygulamadır. Küt uçlu kanül ile enjekte edilen gözaltı dolgusu, direk olarak gözaltına değil, gözaltında bulunan kemiğin hemen üzerine uygulanır. Böylelikle göz bölümü uygun hızda poly vitamin içerikli dermal dolgu ile doldurulmuş olur. Özel künt uçlu kanüller ile kızarıklık, şişlik, morarma ya da ağrı-acı hissedilmez.

Gözaltı Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Gözaltına uygulanan dolgu uygulaması tek seansta pozitif etkisini gösteren bir uygulama şeklidir. Uygulama ortalama 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve genel olarak 12-18 ay etkisini sürdürür. Gözaltı ışık dolgusu ile beraber uygulanan kombine medikal uygulamalar ile çok daha çekici bakışlara ve aydınlık yüz ifadesine sahip olunur.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulamasında İstirahat İzni Alınması Gerekir mi?

Uygulamadan hemen sonra rutin hayata dönmekte herhangi bir sakınca yoktur. Dolayısıyla istirahat izni ya da rapor alınmasını gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. İşlem oldukça kolay ve etkileri efektif olarak anında görülebilen bir uygulamadır.  Oluşabilecek morluklar için buz uygulaması yapılır ve kontrol altına alınır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyat Bilgisi Alabilir miyim?

Göz altı ışık Dolgusu fiyatları için Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Op. Dr. Leyla ARVAS tarafından uygulanan Gözaltı Işık Dolgusu yaptırmak için İstanbul Nişantaşı – Quartz Klinik +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak göz altı ışık dolgu fiyat ve uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook  :@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.