HAVZA OSB’YE DEĞER KATTI

HAVZA OSB’YE DEĞER KATTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için 1.8 kilometrelik bölünmüş beton yol yapılıyor. Ekipler hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken beton yolun yapılmasının Havza OSB...

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için 1.8 kilometrelik bölünmüş beton yol yapılıyor. Ekipler hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken beton yolun yapılmasının Havza OSB için çok önemli olduğunu söyleyen iş insanları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür etti.

Samsun’un ekonomisinin gelişmesi için her alanda desteğini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi Organize Sanayi Bölgeleri’nin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için de hassasiyet gösteriyor.

Büyükşehir Belediyesi, Havza Organize Sanayi Bölgesi için çok önemli bir yol projesini hayata geçirdi. Havza Organize Sanayi Bölgesi 1.8 kilometrelik bölünmüş beton yol çalışması 1 ay önce başladı.

Havza OSB’yi Samsun-Ankara Karayoluna bağlayan bölünmüş yol, 14 metrelik bir genişliğe sahip olacak. Proje kapsamında toplamda 4 bin metreküp kazı, 20 bin metreküp dolgu yapılacağı bu çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığı belirtildi.

Ayrıca yolun 150 metrelik taş tahkimatı da tamamlandı. Çalışmaların yılbaşı itibariyle tamamlanması planlanırken Havza OSB’de fabrikaları bulunan iş insanları, beton yol yapılmasıyla çok önemli bir ihtiyacın giderileceğini söyledi.

‘BAŞKAN DEMİR’İN BÜYÜK EMEĞİ VAR’

Yol çalışmasının hem mevcut yatırımcılar hem de Havza OSB’ye yatırım yapmayı düşünen iş insanları açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Havza OSB Müdürü Erol Pepeç, “Havza OSB 2014 itibariyle faaliyete geçti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in hem başlangıcında hem temellerinde çok büyük emeklerinin olduğu bir OSB burası. 28 parselin tahsisi yapıldı. 10 parselde üretim başladı, geri kalanda inşaat devam ediyor. Anayol ile OSB arasındaki güzergahta yol çok konforlu değildi. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Burada bir yol çalışması başlatıldı ve beton yola kavuşmamız sağlandı. Ekipler gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Buraya gelen sanayici altyapıya, yola, ulaşıma her şeye bakıyor. Dolayısıyla bu yol çalışması Havza OSB’ye değer katacak” dedi.

GELEN YATIRIMCI İLK YOLA BAKIYOR’

Havza OSB’de firma sahibi olan Arslan Şahin, daha önceki yolun mevcut durumunun iyi olmadığını söyleyerek, “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Her gün bu yolu kullanıyoruz. Nakliye için kamyonlarımız geliyor. Yurt içinden ve yurt dışından iş insanları ve yatırımcılar buraya geliyor. Bu anlamda bu yolun yapılması çok güzel oldu. Buraya gelen yatırımcı ilk olarak yola bakıyor. O yüzden hem bizim için hem bölgemiz için bu yolun yapılması çok önemliydi” diye konuştu.

‘KATKISI OLANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN’

Havza OSB’de bulunan bir fabrikada yönetici olarak görev yapan Basri Bayram Kantarcı, ürettikleri ürünlerinin tamamını ihraç ettiklerini bu nedenle yurt dışından sürekli bu bölgeye ziyaretçilerin geldiğini kaydetti.

Kantarcı, “Buraya gelen tüm iş insanları her açıdan değerlendirmede bulunuyor. Yol da çok önemli bir kriterdir. O yüzden bu yolun yapılması oldukça önemliydi. Ulaşım anlamında özellikle geçen sene kışın çok sorunlar yaşadık. Bu noktada yolun yapılması bizim için çok elzemdi. Bu hizmete sebep olan, katkısı olanlardan Allah razı olsun. Ayrıca beton yol yapılması nedeniyle inanıyorum ki, uzun yıllar hizmet verecek. Yurt dışından ve yurt içinden gelen misafirlerimiz açısından da bu yolun yapılması ayrı bir kazanım sağlayacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.